JACQUARD Acid Dye 0.5oz #633 AZTEC GOLD / AZTECKI ZŁOTY barwnik kwasowy do wełny, jedwabiu i piór
Barwnik kwasowy do wełny i jedwabiu
- Cena: 33,99 zł / szt.
-
-
szt.
- Kod: F-JAC1633
- Producent: Jacquard
- Waga: 0.1 kg
-
Dostępność: Stan magazynowy - Mało
-
Historia ceny
30 dni na zwrot
profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów
Rekomendowane materiały:
Podstawowe właściwości produktu:
Produkt najczęściej stosowany do:
Zanurzeniowe barwienie wełny, jedwabiu i nie tylko
Azteckie złoto barwnik JACQUARD Acid Dye możesz używać do wełny, jedwabiu, piór oraz innych włókien proteinowych lub nylonów. Miej świadomość, że nic nie robi tego lepiej! Dzięki tym niesamowitym produktom uzyskasz niezwykle atrakcyjne, błyszczące i trwałe kolory. JACQUARD Acid Dye to wysoce skoncentrowane, sproszkowane barwniki, które z pełną satysfakcją stosować będziesz z gorącą wodą. Natomiast sam efekt możesz utrwalać przy pomocy octu lub kwasu cytrynowego. Barwniki zapewniają równy, jednolity kolor bez wielkiego wysiłku. Przeznaczone są do barwienia zanurzeniowego. Nie puszczają koloru i nie blakną podczas prania. Spośród wszystkich barwników na świecie, barwniki kwasowe są znane z wytwarzania najbardziej żywych, soczystych kolorów. Poszczególne kolory barwników JACQUARD Acid Dye możesz ze sobą mieszać w celu uzyskania innych odcieni i kombinacji. Możliwości są nieograniczone. Przekonaj się czy paleta barw JACQUARD faktycznie jest niezrównana i najlepsza pod względem jakości, intensywności oraz spójności! Naprawdę warto!
- POWIERZCHNIE: jedwab, wełna, kaszmir, alpaka, pierze, włókna proteinowe, nylony ... itp.
- Zawartość: 0,5oz / 14,17g
Rękodzieło z niesamowicie bogatymi kolorami
Barwników kwasowych używa się z reguły przy metodzie gotowania na kuchence - dla wełny lub w pralce - pracując z innymi włóknami. Natomiast barwniki JACQUARD Acid Dye możesz stosować również do bezpośredniego barwienia lub drukowania przy użyciu pary (utwardzanie parą). Nie przejmuj się nazwą — jedynym kwasem, którego dotyczy jest biały ocet lub kwas cytrynowy, który dodajesz do kąpieli barwiącej jako aktywatora. Kreuj swoje rękodzielnicze projekty w oparciu o niesamowite efekty i przepiękną paletę barw. Teraz z wielką satysfakcją możesz malować nylony i włókna proteinowe: jedwab, wełna, kaszmir, alpaka, pierze itp. Przy generowaniu bardzo intensywnych kolorów użyj większej ilości barwnika, zaś przy kolorach delikatnych i pastelowych mniejszej. Nie zaleca się przekraczać 8% stężenia barwnika na każdy funt (0,45kg) barwionej tkaniny. Miej świadomość, że każda tkanina posiada swoją charakterystykę i może z barwnikiem reagować inaczej, a w efekcie dawać nieco inny odcień koloru. Dlatego warto, byś przed właściwym użyciem zawsze wykonał próbę weryfikującą na niewielkim skrawku. JACQUARD i zjawiskowe rękodzieło w pięknych kolorach!
Sposób użycia
PODSTAWY W PRACY Z BARWNIKIEM KWASOWYM
Podczas farbowania wełny czy jedwabiu zmieniać się może temperatura, stężenie barwnika, czas i ilość tkaniny, z którą pracujesz. Zmiennych jest zatem wiele. Metoda barwienia włókien poprzez pranie w pralce to najłatwiejszy sposób na farbowanie tkaniny na jednolity kolor. Jeżeli jednak zależy Ci na uzyskaniu jak najdokładniejszych i powtarzalnych efektów, producent rekomenduje metodę blatu kuchennego (farbowania na kuchence). Postaraj się trzymać zaleceń, ale miej świadomość, że barwniki JACQUARD Acid Dye są dość wyrozumiałe i wiele wybaczają. Dlatego też możesz eksperymentować i odkrywać nowe efekty.
Farbowanie w garnku (najlepsze dla barwienia wełny)
- Napełnij gorącą lub ciepłą wodą (chłodną dla wełny) garnek ze stali nierdzewnej lub emalii, tak by materiał mógł swobodnie pływać. Zmień ogień (moc nagrzewania) na średni.
- Dodaj proszek barwiący do garnka i miesza, aż się rozpuści. Użyj odpowiedniej ilości barwnika, by osiągnąć wymagany odcień (sprawdź tabelę w instrukcji).
- Dokładnie zmocz tkaninę ciepłą wodą i umieść ją w kąpieli barwiącej.
- Stopniowo podnoś temperaturę do 185˚- 200˚F (82˚- 93˚C) - tuż poniżej temperatury wrzenia.
- Dodaj ćwierć szklanki octu na funt tkaniny. Opcjonalnie możesz dodać kwas cytrynowy (1 łyżka na funt tkaniny). Staraj się nie aplikować octy / kwasku bezpośrednio na tkaninę.
- Utrzymuj temperaturę i delikatnie oraz często mieszaj przez 30 minut. Wypierz w ciepłej wodzie i łagodnym detergencie.
UWAGI:
W przypadku farbowania bawełny ważne jest stopniowe podgrzewanie i stopniowe schładzanie kąpieli farbiarskiej.
Ta metoda wymaga mniejszej ilości barwnika niż przy użyciu pralki.
Barwienie w pralce otwieranej od góry (w ten sposób nie farbuj wełny, gdyż może się filcować)
- Ustaw pralkę na gorące pranie / zimne płukanie i najdłuższy cykl prania. Napełnij wodą do najniższego poziomu odpowiedniego dla danego materiału (tkanina musi być całkowicie zanurzona i swobodnie pływać).
- Dodaj proszek barwiący i mieszaj aż do rozpuszczenia.
- Włóż czystą i namoczoną tkaninę / włókno, mieszając przez kilka minut.
- Dodaj 1-3 filiżanki białego octu (w zależności od objętości wody). Zwróć uwagę, by nie aplikować octu bezpośrednio na tkaninę. Alternatywnie możesz użyć kwasu cytrynowego (1 łyżka stołowa na funt tkaniny). Mieszaj jeszcze przez kilka minut.
- Pozwól pralce wykonać cykl lub zatrzymaj, zresetuj pralkę i ustaw maksymalną długość cyklu, by uzyskać większą odporność barwnika na pranie. Nie dopuść do opróżnienia lub rozpoczęcia nowego cyklu prania. Chodzi o to, by wydłużyć czas przebywania tkaniny w kąpieli farbiarskiej. Po zresetowaniu pozwól pralce przejść przez cały cykl.
- Aby upewnić się, że cały nadmiar barwnika został usunięty możesz przepuścić barwioną tkaninę przez kolejny cykl prania zimną wodą z dodatkiem łagodnego detergentu. Następnie wyciągnij zabarwioną tkaninę z pralki.
- Włącz w pralce duży cykl płukania, aby usunąć nadmiar barwnika zalegającego wewnątrz.
Farbowanie tkanin w pralce otwieranej od przodu (w ten sposób nie farbuj wełny, gdyż może się filcować)
- Rozpuść barwnik w połowie lub pełnej szklance gorącej wody.
- Wlej rozpuszczony barwnik i 1-3 szklanki białego octu (w zależności od ilości wody) na dno komory pralki. Alternatywnie możesz użyć kwasu cytrynowego (1 łyżka stołowa na funt tkaniny). WAŻNE - jeżeli pralka jest wyposażona w płukanie wstępne, dodaj barwnik i ocet między cyklami płukania i prania, aby zapobiec wypłukaniu barwnika z urządzenia.
- Włóż wstępnie zwilżoną tkaninę.
- Ustaw pralkę na najwyższą możliwą temperaturę wody i najdłuższy możliwy cykl prania. Jeżeli jesteś w stanie przedłużyć cykl prania, zrób to. Im dłużej pozwolisz tkaninie pozostawać w cyklu prania/barwienia tym ciemniejszy kolor możesz osiągnąć.
- Jeżeli pralka zakończy cykl prania, pozwól jej przejść przez kolejne funkcje pranie/płukanie/wirowanie.
- Wypierz tkaninę w zimnej wodzie z łagodnym detergentem i wysusz.
UWAGA!
Zawsze dokładnie wyczyść pralkę po użyciu jej do farbowania tkanin. Większość pralek otwieranych z przodu zbiera resztki wody w uszczelce drzwiczek, a także zatrzymuje wodę w poszczególnych elementach. Ostrożnie wyczyść uszczelkę i uruchom krótki cykl z normalnym detergentem po zakończeniu procesu farbowania. Zapoznaj się też z instrukcją obsługi pralki, by uzyskać informacje dotyczące czyszczenia Twojego modelu urządzenia.
Aby zapoznać się z informacjami dotyczącymi innych technik farbowania barwnikami kwasowymi JACQUARD Acid Dye przeczytaj instrukcje PDF z sekcji ZAŁĄCZNIKI. Znajdziesz tam między innymi wskazówki dotyczące FLOWABLE PAINTING, SITODRUKU I TŁOCZENIA.
Uwagi i wskazówki
Zachowaj uwagę i bezpieczeństwo
- Barwnik może podrażnić skórę lub oczy. Unikaj kontaktu z oczami i skórą zakładając maskę i rękawice ochronne.
- Wdychanie pyłu może być szkodliwe.
- Przechowuj chemię poza zasięgiem dzieci.
- Naczynia, które stosowałeś do barwienia nie mogą już być używane do przygotowania żywności.
WAŻNE!
Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.
Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.