OFFICIAL EU DISTRIBUTOR

ANGELUS Glitterlites Leather Paint 1oz / Brokatowe farby akrylowe do customizacji Jeansu i Sneakersów

Brokatowe farby do customizacji

Dodaj opinię
 • Cena: 42,99 zł / szt.
 • Pokaż wszystkie kolory (19)
 • szt.
 • Postaramy się wysłać jeszcze dziś,
  jeśli zamówisz w ciągu:

  Jeśli zamówienie złożysz teraz, produkty postaramy się wysłać:

  w następny dzień roboczy 28 maja (wtorek)
  godzminsek
 • Większość naszych klientów nie ma żadnego problemu z doborem koloru produktu na podstawie informacji zawartych na stronie. Najczęściej niewielka różnica w kolorze nie sprawia w praktyce żadnych kłopotów. Pamiętaj jednak, że każdy monitor jest inaczej wyregulowany i właściwy kolor produktu może się nieco różnić od tego, co widzisz na ekranie

Dodaj do Twojej listy
 • Obserwuj produkt:
 • Możesz otrzymać gratis
  nr 1
  TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 199 zł
  nr 2
  TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 209 zł
 • Kod: 73001205
 • Producent: Angelus
 • Kod producenta: 086366732052
 • Waga: 0.04 kg
 • Dostępność: Stan magazynowy - Mało

 • Historia ceny

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Rekomendowane materiały:

Do skór naturalnych licowych

Do skór naturalnych licowych

Do eco-skór (skór syntetycznych)

Do eco-skór (skór syntetycznych)

Do tekstyliów

Do tekstyliów

Podstawowe właściwości produktu:

Koloryzacja

Koloryzacja

Produkt najczęściej stosowany do:

Butów

Butów

Odzieży

Odzieży

Toreb i torebek

Toreb i torebek

Farby z brokatem

Farby z brokatem

Legendarne amerykańskie brokatowe farby akrylowe do customizacji sneakersów i jeansu. Farby w kolorach brokatowych pozwalają tworzyć wyjątkowe projekty z mieniącym się efektem. Od lat stosowane przez najlepszych customizerów na całym świecie do malowania licowych i syntetycznych skór, jeansu oraz tekstyliów. Dzięki wyjątkowej formule przy właściwym zastosowaniu farba nie łamie się i nie wykrusza nawet w pracujących miejscach cholewki. Po wyschnięciu i utwardzeniu wykończenie jest odporne na uszkodzenia i zginanie. Bardzo szeroka paleta barw, dzięki której możliwości są praktycznie nieograniczone. Farby najczęściej wykorzystywane do renowacji i personalizacji butów, jeansowych katan, toreb, torebek, plecaków, portfeli, czapek, t-shirtów i akcesoriów.  W odróżnieniu od wszelkich klejów z brokatem, farba Glitterlites jest bezpieczna dla skór. Rozwiązanie doskonale sprawdzające się przy rękodziele oraz okazjach specjalnych jak eventy, koncerty, śluby, imprezy. Nie stosować do zamszu i nubuku.

Rękodzieło z efektem

Rękodzieło z efektem

Brokatowa kolekcja farb akrylowych Angelus pozwala na mieniące się personalizacje, które zawsze zwrócą na siebie uwagę. Atrakcyjne kolory do wyróżniających się detali, inicjałów oraz napisów lub całych elementów. Farbę aplikować możesz zarówno za pomocą pędzelków lub małej gąbki. Ponad 100-letnia tradycja marki sięgająca 1907 roku to ogromne doświadczenie, na które warto postawić idąc za przykładem najlepszych customizarów w branży. Szczególnie docenianą ekstremalną intensywność barw w poszczególnych kolekcjach farb Angelus osiągnięto dzięki unikatowym bazom kolorystycznym wypracowanym na przestrzeni wielu lat. 

Sposób użycia

Sposób użycia
Bardzo dokładnie przygotuj powierzchnię do malowania - czyszczenie i odtłuszczenie

Bardzo dokładnie przygotuj powierzchnię do malowania - czyszczenie i odtłuszczenie

Wielokrotnie wstrząśnij opakowaniem w celu dokładnego wymieszania produktu

Wielokrotnie wstrząśnij opakowaniem w celu dokładnego wymieszania produktu

Maluj aplikując bardzo cienką warstwę (większa trwałość)

Maluj aplikując bardzo cienką warstwę (większa trwałość)

Odczekaj 5 minut

Odczekaj 5 minut

W razie potrzeby powtórz proces

W razie potrzeby powtórz proces

Odczekaj 12h

Odczekaj 12h

Ważne: lepiej nałożyć kilka warstw bardzo cienkich niż jedną grubą. Zbyt gruba warstwa farby podczas suszenia lub eksploatacji może pękać.

Uwagi i wskazówki

 • Farby brokatowe są farbami "półtransparentnymi" - dlatego przed ich użyciem warto użyć podkładu z klasycznej farby w kolorze brokatu.
 • Nie rekomendujemy użycia aerografu dla farb brokatowych (brokat może zapychać dysze).
 • Odtłuszczenie i przygotowanie powierzchni do malowania to najważniejszy etap procesu, od którego w największym stopniu zależy trwałość wykończenia.
 • Niektóre wyroby skórzane posiadają fabryczne wykończenie (np. silikonowe), które uniemożliwia właściwe wiązanie farby. W takich przypadkach przed malowaniem możesz użyć mocnego zmywacza do skór, by usunąć stare wykończenie.

 

Aktualne kolekcje farb i barwników ANGELUS:

 

Dodatki do farb akrylowych ANGELUS:

 • #600-620 Acrylic Finisher - możesz zwiększyć trwałość farby i stopień połysku przez zastosowanie wybranego lakieru wykończeniowego (od matu po wysoki połysk).  
 • #720-000 Angelus 2-Thin - dodatek rozcieńczający do farb akrylowych, który zapobiega zbrylaniu się farby. Stosowany również do malowania tekstyliów i przy zastosowaniu aerografu (rekomendowane ratio 1:4).
 • #722 Angelus 2-Soft - dodatek do farb akrylowych, który optymalizuje malowanie na miękkich materiałach, np. tekstylna wyściółka buta, siatki, tkaniny, jeans. Po prawidłowym zastosowaniu pomaga w utrzymaniu naturalnie miękkiej powierzchni.
 • #722 Angelus Duller - dodatek matujący do farb akrylowych, który pomaga w uzyskaniu naturalnego wykończenia bez połysku lub w półpołysku. Mieszaj w w proporcji od 1ml do 4ml na butelkę 1oz / 29,5ml (czyli 5%-15%).
 • #722 Angelus 2-Hard - dodatek do farb akrylowych, który ułatwia wiązanie farby na twardych nieporowatych powierzchniach, np. plastik, szkło. Zwiększa przyczepność i twardość powłoki. 

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.

Dopiero zaczynam malować buty i jeans, gdzie znajdę informacje dla początkujących customizerów?

Odpowiedzi na większość pytań znajdziesz w Poradniku dla początkujących Customizerów, od którego swoją przygodę z malowaniem butów i odzieży zaczynało wielu uznanych już Artystów.

Które farby do customizacji świecą w ciemności?

Znajdziesz u nas kilka rodzajów farb świecących w ciemności. Jeżeli szukasz efektów specjalnych, w pierwszej kolejności wypróbować możesz farbę GLOW IN THE DARK oraz farby neonowe i fluorowe. Równie ciekawym efektem, który powinieneś przetestować są farby fotochromowe zmieniające kolor pod wpływem światła. Więcej informacji znajdziesz w poradniku dla Customizerów preferujących efekty specjalne

Czy farba z brokatem jest tym samym co klej z brokatem?

Akrylowa farba brokatowa jest zupełnie innym produktem niż stosowany czasem przez miłośników DIY i rękodzieła klej z brokatem. Farby brokatowe są dużo bezpieczniejsze dla powierzchni i łatwiejsze w użyciu. Farba w przeciwieństwie do wielu klejów nie niszczy skór, ani tkanin. Efekt jaki osiągniesz za ich pomocą jest z reguły dużo bardziej satysfakcjonujący niż po użyciu amatorskich sposobów. 

Czy farba brokatowa kryje gęsto i jednolicie?

Farby brokatowe nie kryją jednolicie. Gęstość brokatu w farbie jest określona i można ją regulować na malowanej powierzchni za pomocą kolejnych warstw. Jeżeli interesuje Cię stosunkowo rzadkie zagęszczenie połyskujących drobinek, ogranicz się do 1-2 warstw farby. Jeżeli chcesz osiągnąć większe zagęszczenie lub całkowite pokrycie brokatem zwiększaj ilość warstw do uzyskania oczekiwanego efektu. Określone zagęszczenie drobinek w farbach brokatowych nie wynika z oszczędności producenta, lecz z różnych potrzeb poszczególnych Customizerów. Przy różnych projektach, artysta miewa różne potrzeby. Nie jest to zatem wada, lecz charakterystyka farby brokatowej. Efekt jest w 100% zamierzony.

Czy farba z brokatem wymaga podkładu?

W zależności od potrzeb, farba brokatowa może być stosowana z podkładem i bez podkładu. Jeżeli zależy Ci na jednolitym wykończeniu, warto zastosować podkład za pomocą farby metalicznej. Dzięki temu przy pomocy mniejszej liczby warstw farby z brokatem uzyskasz satysfakcjonujący efekt. Jeżeli jednak zależy Ci na delikatnym efekcie swobodnie rozmieszczonych na powierzchni i połyskujących drobinek, nie musisz stosować podkładu. Zawsze wykonaj próbę na innej powierzchni przed użyciem, by opracować optymalny sposób użycia.

Karta kolorów farb brokatowych Angelus Acrylic Paint GLITTERLITES

Farby brokatowe do customizacji i personalizacji - rękodzieło. Brokat do malowania skór, jeansu, tkanin - buty, ubrania.

Farby z brokatem do zadań specjalnych

Farby brokatowe wykorzystywane w rękodzielnictwie i customizacji obuwia, odzieży oraz akcesoriów

Brokatowa farba w kolorze Starlite Blue

Niebieska farba z brokatem do malowania skór, jeansu i tkanin. Rękodzieło najwyższej próby.

Brokatowa farba w kolorze Ruby Red

Czerwona farba z brokatem do rękodzieła i personalizacji butów, ubrań i akcesoriów.

Najpopularniejsze kolory farb Glitterlites

Akrylowe farby brokatowe do customizacji w najpopularniejszych kolorach - czerwona, niebieska, zielona
Akrylowe brokatowe farby do customizacji i rękodzieła. Farby z brokatem do butów, jeansu, ubrań, skór, tkanin.
ANGELUS Glitterlites Leather Paint 1oz / Brokatowe farby akrylowe do customizacji Jeansu i Sneakersów
Cena: 42,99 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów