JACQUARD Acid Dye 4-Color Set with Citric 4x 0.5oz / Zestaw barwników kwasowych do wełny, jedwabiu i piór

Zestaw barwników kwasowych do wełny i jedwabiu

Dodaj opinię
 • Cena: 179,99 zł / szt.
 • szt.
 • Postaramy się wysłać jeszcze dziś,
  jeśli zamówisz w ciągu:

  Jeśli zamówienie złożysz teraz, produkty postaramy się wysłać:

  w następny dzień roboczy poniedziałek (25 września)
  godzminsek
Dodaj do Twojej listy
  Możesz otrzymać gratis
  nr 1
  TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 199 zł
  nr 2
  TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 209 zł
 • Kod: F-JAC600S
 • Producent: Jacquard
 • Waga: 0.1 kg
 • Dostępność: Stan magazynowy - Mało

 • Historia ceny

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Rekomendowane materiały:

Do tekstyliów

Do tekstyliów

Do jeansu i tkanin

Do jeansu i tkanin

Podstawowe właściwości produktu:

Koloryzacja

Koloryzacja

Produkt najczęściej stosowany do:

Odzieży

Odzieży

Zestaw do barwienia włókien dla rękodzieła

Zestaw barwników do customizacji jedawbiu, wełny, tkanin JACQUARD acid dye

Zastaw barwników JACQUARD Acid Dye, którym możesz farbować wełnę, jedwab, pióra i inne włókna proteinowe oraz nylony. Najprawdopodobniej nie znajdziesz nic lepszego do tego typu rękodzieła! Dzięki temu zestawowi osiągniesz niezwykle atrakcyjne, błyszczące i trwałe kolory barwionych materiałów. JACQUARD Acid Dye to wysoce skoncentrowane barwniki proszkowe, które należy rozpuszczać w wodzie. Efekt barwienia możesz utrwalać przy pomocy octu lub kwasu cytrynowego (JACQARD Citric Acid znajduje się w tym zestawie). Barwniki w proszku zapewniają równy, jednolity kolor, który osiągniesz w sposób szybki, łatwy i przyjemny. Zestaw rekomendowany jest do barwienia zanurzeniowego. Barwione włókna nie puszczają koloru i nie blakną podczas prania. Spośród wszystkich znanych barwiących produktów na świecie, barwniki kwasowe są znane z wytwarzania najbardziej żywych i soczystych kolorów. Wszystkie kolory barwników JACQUARD Acid Dye możesz ze sobą mieszać, by osiągnąć kolejne odcienie i kombinacje. W tym zakresie masz nieograniczone możliwości. Wykorzystaj doskonały zestaw do barwienia i baw się personalizacją ubrań.

POWIERZCHNIE - jedwab, wełna, kaszmir, alpaka, pierze, włókna proteinowe, nylony ... itp.

Zawartość: 

 • 4x JACQUARD Acid Dye 0,5oz / 14,17g - zestaw barwników kwasowych do wełny, jedwabiu i piór w 4 mieszalnych kolorach (#601 Sun Yellow #620 Hot Fuchsia #624 Turquoise #639 Jet Black).
 • JACQUARD Citric Acid 1lb / 0,45kg - łagodny, bezwonny kwas cytrynowy w proszku do stosowania z barwnikami kwasowymi. Możesz go stosować zamiast octu w celu utrwalenia barwników. Unikaj kontaktu z oczami. Przechowuj poza zasięgiem dzieci.

Farbowanie wełny, jedwabiu i piór

Barwnik kwasowy farbowania wełny, jedwabiu, piór. Barwniki do tkanin. Rękodzieło, personalizacja, diy.

Zestaw barwników kwasowych JACQUARD Acid Dye 4-Color Set wit Citric Acid wykorzystasz przede wszystkim w metodzie gotowania na kuchence (barwienie wełny) lub w pralce (farbowanie innych włókien). Ale barwniki JACQUARD możesz stosować również do bezpośredniego farbowania lub drukowania przy użyciu pary (utwardzanie parą). Nie obawiaj się patrząc na nazwę tego produktu — jedynym kwasem, którego dotyczy jest biały ocet lub kwasek cytrynowy, który dodajesz do kąpieli barwiącej jako aktywatora. Twórz swoje rękodzieło i osiągaj niesamowite efekty w cudownej palecie odcieni. Możesz malować nylony i włókna proteinowe: jedwab, wełna, kaszmir, alpaka, pierze itp. Przy tworzeniu bardzo intensywnych kolorów użyj większej ilości barwnika, zaś przy kolorach delikatnych i pastelowych mniejszej. Nie przekraczaj 8% stężenia barwnika na każdy funt (0,45kg) barwionej tkaniny. Pamiętaj, że każda tkanina posiada swoją charakterystykę i może z barwnikiem reagować nieco inaczej, a w efekcie dawać inny odcień koloru. Dlatego przed właściwym użyciem zawsze wykonaj próbę weryfikującą na niewielkim skrawku. Jeżeli efekt jest właściwy, bierz się do roboty i ciesz się personalizowanymi włóknami!

Sposób użycia

PODSTAWY FARBOWANIA KWASOWEGO ACID DYE

W procesie barwienia wełny lub jedwabiu doświadczać możesz wielu zmiennych, np. temperatura, stężenie barwnika, czas i ilość tkaniny, z którą pracujesz. Metoda barwienia włókien poprzez pranie w pralce to najłatwiejszy sposób na farbowanie tkaniny na jednolity kolor. Jeżeli jednak zależy Ci na uzyskaniu jak najdokładniejszych i powtarzalnych efektów, producent rekomenduje metodę blatu kuchennego (farbowania na kuchence). Postaraj się trzymać zaleceń, ale miej świadomość, że barwniki JACQUARD Acid Dye są dość wyrozumiałe i wiele wybaczają. Dlatego też możesz eksperymentować i odkrywać nowe efekty.

 

Barwienie w garnku (najlepsza opcja dla farbowania wełny)

 1. Napełnij gorącą lub ciepłą wodą (chłodną dla wełny) garnek ze stali nierdzewnej lub emalii, tak by materiał mógł swobodnie pływać. Zmień ogień (moc nagrzewania) na średni.
 2. Dodaj proszek barwiący do garnka i miesza, aż się rozpuści. Użyj odpowiedniej ilości barwnika, by osiągnąć wymagany odcień (sprawdź tabelę w instrukcji).
 3. Dokładnie zmocz tkaninę ciepłą wodą i umieść ją w kąpieli barwiącej.
 4. Stopniowo podnoś temperaturę do 185˚- 200˚F (82˚- 93˚C) - tuż poniżej temperatury wrzenia.
 5. Dodaj ćwierć szklanki octu na funt tkaniny. Opcjonalnie możesz dodać kwas cytrynowy (1 łyżka na funt tkaniny). Staraj się nie aplikować octy / kwasku bezpośrednio na tkaninę.
 6. Utrzymuj temperaturę i delikatnie oraz często mieszaj przez 30 minut. Wypierz w ciepłej wodzie i łagodnym detergencie.

UWAGI:
W procesie barwienia bawełny ważne jest stopniowe podgrzewanie i stopniowe schładzanie kąpieli farbiarskiej.
Metoda barwienia w garnku wymaga mniejszej ilości pigmentu niż przy użyciu pralki.


Farbowanie w pralce otwieranej od góry (w ten sposób nie zabarwiaj wełny- może się filcować)

 1. Ustaw pralkę na gorące pranie / zimne płukanie i najdłuższy cykl prania. Napełnij wodą do najniższego poziomu odpowiedniego dla danego materiału (tkanina musi być całkowicie zanurzona i swobodnie pływać).
 2. Dodaj proszek barwiący i mieszaj aż do rozpuszczenia.
 3. Włóż czystą i namoczoną tkaninę / włókno, mieszając przez kilka minut.
 4. Dodaj 1-3 filiżanki białego octu (w zależności od objętości wody). Zwróć uwagę, by nie aplikować octu bezpośrednio na tkaninę. Alternatywnie możesz użyć kwasu cytrynowego (1 łyżka stołowa na funt tkaniny). Mieszaj jeszcze przez kilka minut.
 5. Pozwól pralce wykonać cykl lub zatrzymaj, zresetuj pralkę i ustaw maksymalną długość cyklu, by uzyskać większą odporność barwnika na pranie. Nie dopuść do opróżnienia lub rozpoczęcia nowego cyklu prania. Chodzi o to, by wydłużyć czas przebywania tkaniny w kąpieli farbiarskiej. Po zresetowaniu pozwól pralce przejść przez cały cykl.
 6. Aby upewnić się, że cały nadmiar barwnika został usunięty możesz przepuścić barwioną tkaninę przez kolejny cykl prania zimną wodą z dodatkiem łagodnego detergentu. Następnie wyciągnij zabarwioną tkaninę z pralki.
 7. Włącz w pralce duży cykl płukania, aby usunąć nadmiar barwnika zalegającego wewnątrz.

 

Barwienie tkanin w pralce otwieranej od przodu (w ten sposób nie pracuj z wełną, bo możesz ją sfilcować)

 1. Rozpuść barwnik w połowie lub pełnej szklance gorącej wody.
 2. Wlej rozpuszczony barwnik i 1-3 szklanki białego octu (w zależności od ilości wody) na dno komory pralki. Alternatywnie możesz użyć kwasu cytrynowego (1 łyżka stołowa na funt tkaniny). WAŻNE - jeżeli pralka jest wyposażona w płukanie wstępne, dodaj barwnik i ocet między cyklami płukania i prania, aby zapobiec wypłukaniu barwnika z urządzenia.
 3. Włóż wstępnie zwilżoną tkaninę.
 4. Ustaw pralkę na najwyższą możliwą temperaturę wody i najdłuższy możliwy cykl prania. Jeżeli jesteś w stanie przedłużyć cykl prania, zrób to. Im dłużej pozwolisz tkaninie pozostawać w cyklu prania/barwienia tym ciemniejszy kolor możesz osiągnąć.
 5. Jeżeli pralka zakończy cykl prania, pozwól jej przejść przez kolejne funkcje pranie/płukanie/wirowanie.
 6. Wypierz tkaninę w zimnej wodzie z łagodnym detergentem i wysusz.

UWAGA!
Dokładnie wyczyść pralkę po użyciu jej do farbowania tkanin. Większość pralek otwieranych z przodu zbiera resztki wody w uszczelce drzwiczek, a także zatrzymuje wodę w poszczególnych elementach. Ostrożnie wyczyść uszczelkę i uruchom krótki cykl z normalnym detergentem po zakończeniu procesu farbowania. Zapoznaj się też z instrukcją obsługi pralki, by uzyskać informacje dotyczące czyszczenia Twojego modelu urządzenia.

Aby zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi innych technik farbowania barwnikami kwasowymi JACQUARD Acid Dye przeczytaj dokumenty PDF z sekcji ZAŁĄCZNIKI. Znajdziesz tam między innymi wskazówki dotyczące FLOWABLE PAINTING, SITODRUKU I TŁOCZENIA.

Uwagi i wskazówki

barwnik kwasowy do zmiany koloru butów, jeansu, tkanin. Nadaje się do wełny, jedwabiu, piór i innych włókien białkowych i proteinowych

W procesie farbowania zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa

 • Barwniki mogą podrażnić skórę lub oczy. Pamiętaj, że masz do czynienia z chemią. Unikaj kontaktu z oczami i skórą zakładając maskę i rękawice ochronne.
 • Chroń drogi oddechowe wkładając maskę. Wdychanie pyłu może być szkodliwe.
 • Zawsze przechowuj chemię poza zasięgiem dzieci.
 • Naczynia, których używałeś do farbowania pozostaw już do pracy rękodzielniczej. Nie mogą być już więcej używane do przygotowania żywności.
 • Po zakończeniu barwienia dokładnie posprzątaj i pozostaw po sobie porządek w miejscu pracy.

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.

Karta mieszania kolorów barwników do wełny i jedwabiu JACQUARD Acid Dye

Mieszanie barwników kwasowych do wełny i jedwabiu acid dye jacquard. Farbowanie włókien, ubrań. Rękodzieło, custom, diy.

Przykłady zastosowania barwników do wełny i jedwabiu Acid Dye

Acid Dye Jacquard kwasowe barwniki do farbowania wełny i jedwabiu. Przykład zastosowania w rękodziele i customizacji.

Barwnik Acid Dye JACQUARD w rękodziele

Farbowanie wełny, jedwabiu, włókien, tkanin barwnikami kwasowymi acid dye. Rękodzieło, customizacja, personalizacja, diy.
Zestaw barwników kwasowych do tkanin, jedwabiu, piór, wełny. Rękodzieło, customizacja, personalizacja ubrań.
JACQUARD Acid Dye 4-Color Set with Citric 4x 0.5oz / Zestaw barwników kwasowych do wełny, jedwabiu i piór
Cena: 179,99 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów