JACQUARD Procion MX Dye 4-Color Set with Soda Ash / Zestaw barwników do bawełny i tkanin naturalnych

Zestaw do farbowania bawełny i tkanin naturalnych

Dodaj opinię
 • Cena: 139,99 zł / kpl.
 • kpl.
 • Postaramy się wysłać jeszcze dziś,
  jeśli zamówisz w ciągu:

  Jeśli zamówienie złożysz teraz, produkty postaramy się wysłać:

  w następny dzień roboczy poniedziałek (25 września)
  godzminsek
Dodaj do Twojej listy
  Możesz otrzymać gratis
  nr 1
  TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 199 zł
  nr 2
  TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 209 zł
 • Kod: F-PMX100S
 • Producent: Jacquard
 • Waga: 0.1 kg
 • Dostępność: Stan magazynowy - Mało

 • Historia ceny

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Rekomendowane materiały:

Do jeansu i tkanin

Do jeansu i tkanin

Do tekstyliów

Do tekstyliów

Podstawowe właściwości produktu:

Koloryzacja

Koloryzacja

Produkt najczęściej stosowany do:

Butów

Butów

Odzieży

Odzieży

Zestaw do farbowania tkanin "na zimno"

Zestaw barwników do customizacji jedawbiu, wełny, tkanin JACQUARD PROCION Mx Dye set

Zestaw unikatowych barwników do tkanin, które możesz stosować do farbowania ubrań i akcesoriów "na zimno", bez konieczności użycia kuchenki i utrwalania termicznego. Wyjątkowo żywe kolory w postaci skoncentrowanego proszku po prostu zmieszaj z wodą kranową i utrwal chemicznie aktywatorem. Barwnik JACQUARD Procion MX Dye to produkt o wyjątkowych właściwościach, które czynią go niekwestionowanym królem barwienia odzieży w wielu znanych technikach. Do farbowania wystarczy ci barwnik, zimna woda i aktywator w postaci sody kalcynowanej (Soda Ash w zestawie) dla tkanin z włókien naturalnych lub octu i soli niejodowanej dla tkanin proteinowych. Przy pomocy Procion MX możesz farbować tekstylia z naturalnych włókien celulozowych, np. bawełna, len, płótno, juta, ramia, sizal, konopie, papier, rayon. Produkt możesz wykorzystać również przy barwieniu niektórych włókien proteinowych, np. przędza, runo i tkaniny wełniane. Osiągnięty efekt będzie bardzo trwały ponieważ pigment reaguje bezpośrednio z włóknami tworząc bardzo silne wiązanie kowalencyjne. W ten sposób zapewnisz swoim projektom doskonałą odporność na pranie, odbarwienia i przebarwienia. By uzyskać jeszcze bardziej intensywne kolory, użyj większej ilości pigmentu. Jeżeli zamierzasz osiągnąć kolory delikatniejsze lub pastelowe, zmniejsz ilość sproszkowanego barwnika. Wszystkie kolory możesz między sobą mieszać, by uzyskać dodatkowe odcienie. 

 • TECHNIKI - Tie Dye, Ice Dyeing, barwienie zanurzeniowe, batik, sitodruk, aplikacja bezpośrednia, gradacja / ombre dyeing, barwienie natryskowe i inne.
 • POWIERZCHNIE - włókna celulozowe: bawełna, len, płótno, konopie, juta, ramia, sizal, papier, sztuczny jedwab i inne. Niektóre włókna proteinowe: przędza, tkaniny wełniane, runo.

Zawartość:

 • 4x 0,66oz / 18,71g JACQUARD Procion MX w kolorach: #004 Lemon Yellow #040 Fuchsia #068 Turquoise #150 Jet Black
 • 1lb / 0,45kg JACQUARD Soda Ash (aktywator) - łagodna zasada w postaci węglanu sodu, która wspomaga reakcję chemiczną między reaktywnymi barwnikami, a włóknem celulozowym. Produkt niezbędny do aktywacji i utrwalenia barwnika Procion MX.
 • Tabela mieszania kolorów

Prezent dla Customizera

Zestaw barwników na zimno do personalizacji kicksów, jeansu, tekstyliów JACQUARD PROCION Mx Dye set

Zestaw reaktywnych barwników do tkanin, którym możesz farbować ubrania przy użyciu zimnej wody bez konieczności termicznego utrwalania efektu. Jeżeli dotychczas korzystałeś tylko z klasycznych barwników, koniecznie przetestuj tę wyjątkową alternatywę. Tworząc rękodzieło na odzieży i akcesoriach, dobrze mieć wybór. Dzięki temu będziesz w stanie stosować optymalne techniki dostosowane do każdego artystycznego projektu. Zestaw JACQUARD Procion MX Dye 4-Color Set with Soda Ash to doskonały komplet produktów dla każdego Customizera i Rękodzielnika. Pomysł na prezent? Zdecydowanie tak!

Sposób użycia

Tie Dye - barwienie tkanin przez wstępne namaczanie (soda kalcynowana)

Pamiętaj, by wstępnie wyprać tkaninę lub ubranie przed farbowaniem w celu usunięcia z powierzchni impregnatów, tłuszczu i zabrudzeń.

 1. Załóż rękawiczki i rozpuść 1 szklankę sody kalcynowanej na galon wody (3,785L). Namaczaj tkaninę w roztworze przez co najmniej 20 minut. Następnie wykręć ręcznie. 
 2. Złóż i zwiąż materiał w zdefiniowany planowanym wzorem sposób.
 3. W szklance wody z kranu wymieszaj 2 lub więcej łyżeczek barwnika. Farbę nanieś na tkaninę za pomocą spryskiwacza, aplikatora, pędzla lub gąbki. Odwróć tkaninę i to samo zrób na drugiej stronie. Zastosuj tyle kolorów, ile zechcesz. Pamiętaj jednak, że przesycenie może spowodować zlewanie się poszczególnych barw.
 4. Przykryj tkaninę folią i odstaw na 12-24h w ciepłym miejscu.
 5. W założonych rękawiczkach płucz zabarwioną tkaninę. Najpierw chłodną wodą, a następnie coraz cieplejszą. Po 3 lub 4 płukaniach, gdy woda jest już prawie czysta, przygotuj detergent o neutralnym pH. Użyj 2-3 galonów bardzo ciepłej wody z kranu i 1,5 łyżeczki detergentu o neutralnym pH. Tkanina powinna pozostawać w takim roztworze przez 5-10 minut. Spłucz 3-4 razy ciepłą wodą. 


Farbowanie ubrań przez barwienie zanurzeniowe

Technika barwienia zanurzeniowego polega na zanurzeniu tkaniny przez określony czas w kąpieli farbiarskiej przygotowanej przy pomocy wody, barwnika i odpowiednich substancji chemicznych. Aby uzyskać równomierny kolor farbowanej tkaniny, często mieszaj. Do przechowywania roztworu barwiącego możesz użyć emaliowanego pojemnika, naczynia ze stali nierdzewnej lub plastikowego wiadra.

Przygotuj reaktywną kąpiel barwiącą

 • Równomierny kolor osiągniesz umożliwiając tkaninie swobodne poruszanie się w kąpieli barwiącej.
 • Dodatkowa woda w kąpieli barwiącej rozcieńczy barwnik, zmniejszy głębokość koloru i wydłuży czas barwienia.
 • Aby zapobiec nierównomiernemu farbowaniu, często mieszaj (co 2-5 minut). 
 • Mieszaj kąpiel barwiącą w gumowych rękawicach ochronnych, wyciągając i wkładając tkaninę do pojemnika przy pomocy drewnianego kija. Po wyciągnięciu rozkładaj tkaninę prostując zagniecenia i wkładaj ponownie do kąpieli w innej konfiguracji. 
 • Do mieszania przędzy używaj 2 patyków. Delikatnie włóż jeden patyk w motek (w pobliżu wiązania krzyżowego) i unieś nad taflę roztworu. Drugim patykiem unieś inny fragment przędzy w analogiczny sposób. Usuń pierwszy patyk i użyj go, by ulokować przędzę ponownie w kąpieli barwiącej w innej konfiguracji. 

Więcej instrukcji, wskazówek i porad w filmach instruktażowych na karcie produktu oraz w plikach PDF, które znajdziesz w sekcji ZAŁĄCZNIKI!

Uwagi i wskazówki

Zestaw barwników do zmiany koloru butów, jeansu, tkanin. Nadaje się do wełny, jedwabiu, piór i innych
 • Aby osiągnąć kolor czarny możesz potrzebować podwójnej dawki barwnika. 
 • Każde włókno może reagować inaczej, co na różnych tkaninach może dawać odmienne efekty. Dlatego zawsze przed użyciem wykonaj próbę weryfikującą na konkretnym materiale.
 • Opisane techniki barwienia to jedynie propozycje i sugestie. Optymalne sposoby opracujesz na drodze prób oraz własnego doświadczenia.

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.

Zestaw barwników do tkanin na zimno
JACQUARD Procion MX Dye 4-Color Set with Soda Ash / Zestaw barwników do bawełny i tkanin naturalnych
Cena: 139,99 zł / kpl.

Sprawdź wzorniki kolorów