OFFICIAL EU DISTRIBUTOR

RIT DYE ColorStay Dye Fixative 8oz / Utrwalacz barwnika do tkanin

Utrwalacz barwnika do tkanin

Dodaj opinię
 • Cena: 39,99 zł / szt.
 • szt.
 • Postaramy się wysłać jeszcze dziś,
  jeśli zamówisz w ciągu:

  Jeśli zamówienie złożysz teraz, produkty postaramy się wysłać:

  w następny dzień roboczy czwartek (18 lipca)
  godzminsek
Dodaj do Twojej listy
 • Obserwuj produkt:
 • Możesz otrzymać gratis
  nr 1
  TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 199 zł
  nr 2
  TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 209 zł
 • Kod: RIT-LIQ_FIXAT_88729
 • Producent: Rit Dye
 • Waga: 0.1 kg
 • Dostępność: Stan magazynowy - Max

 • Historia ceny

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Rekomendowane materiały:

Do tekstyliów

Do tekstyliów

Do jeansu i tkanin

Do jeansu i tkanin

Podstawowe właściwości produktu:

Koloryzacja

Koloryzacja

Produkt najczęściej stosowany do:

Butów

Butów

Odzieży

Odzieży

Toreb i torebek

Toreb i torebek

Utrwalacz koloru do tkanin

RIT DYE ColorStay Dye Fixative 8oz to łatwy w użyciu utrwalacz koloru, który możesz stosować do barwnika

Chcemy, aby Twoje farbowane ubrania i inne projekty przetrwały próbę czasu. Dlatego też udostępniamy Ci wspaniałe rozwiązanie - ColorStay Dye Fixative. Łatwy w użyciu preparat zaprojektowany w celu utrwalania koloru, dzięki czemu Twoje tkaniny będą prezentowały się zjawiskowo przez długi czas. Dzięki temu utrwalaczowi zminimalizujesz efekt "puszczania koloru" przez tkaninę, a także unikniesz szybkiego blaknięcia i wycierania się ubrań. Będzie on w stanie wzmocnić też kolor Twojego projektu. RIT ColorStay Dye Fixative stosuj po farbowaniu ubrań i tkanin w celu utrwalenia koloru. Możesz też użyć go bezpośrednio po barwieniu w ramach techniki tie-dye lub dip-dye, aby zapobiec przedostawaniu się barwnika do białych obszarów. Preparat jest skuteczny nawet w przypadku tkanin barwionych komercyjnie. Utrwalacz koloru do tkanin, który wiele zmienia. Niezależnie od celu, jaki chcesz uzyskać, ColorStay Dye Fixative gwarantuje, że uzyskasz mocny kolor na dłuższą metę. Stosuj utrwalacz koloru po farbowaniu (przed płukaniem i praniem), by Twoje ubrania pozostały tak, żywe jak Ty!

 

Utrwalacz koloru do tkanin RIT DYE ColorStay Dye Fixative idealnie sprawdzi się do: bawełny, lnu, ramii, sztucznego jedwabiu, mieszanek zawierających te tkaniny.

Żywe jak TY!

ColorStay Dye Fixative, łatwe w użyciu rozwiązanie zaprojektowane w celu utrwalania koloru

Piękne, żywe kolory tkanin są jak magiczne akcenty, które dodają mocy każdej stylizacji. Ich intensywność przyciąga uwagę i budzi emocje. Są jak odzwierciedlenie naszych nastrojów i wyraz naszej osobowości. Kiedy nosimy ubranie w soczystym odcieniu czerwieni, świeżej zieleni lub głębokim błękicie, otaczamy się energią i radością. Dlatego warto, byś stosował w swoim rękodziele RIT DYE ColorStay Dye Fixative - utrwalacz barwnika do tkanin.

Kolorowe ręcznie barwione tkaniny pozwalają nam wyrazić siebie i swoją kreatywność. Są jak pociągające historie, które opowiadamy światu. Niezależnie od tego, czy to jest klasyczna czerwień, spokojny odcień niebieskiego czy tropikalna fala zieleni, kolory tkanin przypominają nam, że życie jest pełne radości i różnorodności.

Jeżeli myślisz nad farbowaniem tkanin, pomyśl, jakie uczucia i wrażenia chcesz wyrazić. Czy to ma być elegancja, radość czy może odwaga? Niech żywe kolory barwionych tkanin staną się twoim medium do wyrażenia tego, kim jesteś i jak się czujesz. Oto prawdziwa magia kolorów RIT DYE! A jak już zdecydujesz się na swój kolor, pamiętaj, by go utrwalić przy pomocy RIT DYE ColorStay Dye Fixative!

Sposób użycia

WYBIERZ SWOJĄ METODĘ

 • Metoda zlewu lub wiadra - najlepsza w przypadku większości projektów ogólnych
 • Metoda płyty kuchennej - jeżeli potrzebujesz maksymalnej skuteczności
 • Metoda natryskiwania - jeżeli pracujesz z małymi przedmiotami lub chcesz zaaplikować utrwalacz koloru na mały lub częściowo zabarwiony obszar
 • Metoda pralki - jeżeli farbujesz duże przedmioty lub szukasz najłatwiejszej aplikacji utrwalacza do tkanin ColorStay Dye Fixative

 

Metoda zlewu lub wiadra

 1. Na każde 1/2 kilograma suchej tkaniny (np. dwie duże koszulki dla dorosłych) użyj 120 ml utrwalacza ColorStay Dye Fixative z 11,5 l wody.
 2. Napełnij plastikowy pojemnik lub zlew ze stali nierdzewnej gorącą wodą z kranu. Wlej dobrze wstrząśnięty utrwalacz ColorStay Dye Fixtive do pojemnika lub zlewu. Dobrze wymieszaj.
 3. Zakładając gumowe rękawiczki, dodaj do kąpieli utrwalacz ColorStay Dye Fixative.
 4. Dodaj materiał do kąpieli:
  • Jeśli pracujesz z tkaniną farbowaną metodą tie lub shibori, włóż związaną tkaninę do wanny. Umieszczenie niezwiązanej tkaniny w wannie może spowodować plamienie barwnika na białych obszarach.
  • Jeśli pracujesz z tkaniną barwioną metodą ombre lub zanurzeniową, włóż do wanny wyłącznie farbowaną część ubrania. Jeśli zanurzysz całą odzież, barwnik może przedostać się do innych obszarów.
 5. Mieszaj powoli i ciągle przez 20 minut. Jeśli farbowałeś odzież, jest bardzo prawdopodobne, że niezwiązany barwnik, który nadal znajduje się na tkaninie, przedostanie się do kąpieli. Jest to całkowicie normalne i nie ma wpływu na efekty.
 6. Opłucz w chłodnej wodzie.
 7. Wyczyść tkaninę w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, wypłukaj i wysusz.

 

Metoda płyty kuchennej

 1. Załóż rękawice gumowe, by chronić dłonie przed zabrudzeniami i izolować je przed gorącą wodą podczas barwienia.
 2. Na każde 1/2 kilograma suchej tkaniny (np. dwie duże koszulki dla dorosłych) użyj 120 ml utrwalacza ColorStay Dye Fixative z 11,5 l wody.
 3. Napełnij garnek ze stali nierdzewnej wodą. Przykryj garnek i podgrzej wodę na kuchence do temperatury tuż poniżej wrzenia ( 93°C lub więcej).
 4. Gdy woda zacznie się gotować, wstrząśnij butelką i wlej utrwalacz ColorStay Dye Fixative do garnka. Dobrze wymieszaj.
 5. Dodaj materiał do kąpieli barwiącej:
  - Jeśli pracujesz z tkaniną farbowaną metodą tie lub shibori, włóż związaną tkaninę do wanny. Umieszczenie niezwiązanej tkaniny w wannie może spowodować plamienie barwnika na białych obszarach.
  - Jeśli pracujesz z tkaniną barwioną metodą ombre lub zanurzeniową, włóż do wanny wyłącznie farbowaną część ubrania. Jeśli zanurzysz całą odzież, barwnik może przedostać się do innych obszarów.
 6. Utrzymuj temperaturę na niskim poziomie przez cały czas użytkowania.
 7. Mieszaj powoli i ciągle przez 20 minut. Jeśli farbowałeś odzież, jest bardzo prawdopodobne, że niezwiązany barwnik, który nadal znajduje się na tkaninie, przedostanie się do kąpieli. Jest to całkowicie normalne i nie ma wpływu na wyniki.
 8. Opłucz ciepłą wodą, a następnie stopniowo schładzaj, aż woda po płukaniu zacznie wypływać przejrzysta.
 9. Wyczyść w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, wypłukaj i wysusz.

 

Metoda natryskiwania

 1. Nakręć rozpylacz na górę butelki ColorStay Dye Fixative lub wlej utrwalacz koloru do innej butelki typu Spray.
 2. Zawieś lub płasko rozłóż farbowany przedmiot na powierzchni roboczej zabezpieczonej plastikową osłoną.
 3. Spryskaj przedmiot obficie utrwalaczem ColorStay Dye Fixative i pozostaw na 20 minut.
 4. Opcjonalnie: Zastosowanie ciepła pomaga rozluźnić włókna, dzięki czemu ColorStay Dye Fixative może skutecznie wniknąć w włókna. Możesz podgrzać przedmiot, przedmuchując go suszarką do włosów lub wystawiając przedmiot na słońce. Do podgrzewania możesz stosować też inne metody.
 5. Opłucz w chłodnej wodzie.
 6. Wyczyść w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, wypłukaj i wysusz.

 

Metoda pralki ładowanej od przodu

 1. Uwaga: nie zalecamy tej metody w przypadku bardzo dużych przedmiotów lub wielu przedmiotów.
 2. Umieść przedmiot(y) w pralce.
 3. Ustaw możliwie najwyższą temperaturę wody i cykl prania trwający co najmniej 20 minut.
 4. Rozpocznij cykl prania.
 5. Użyj 4 uncji (113g) utrwalacza ColorStay na każdy funt lub 0,5 kilograma suchej tkaniny.
 6. Wlej utrwalacz ColorStay Dye Fixtive do dozownika.
 7. Przepłucz dozownik 4 filiżankami lub 950 ml gorącej wody.
 8. Po zakończeniu cyklu wyczyść tkaninę w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, wypłucz i wysusz.
 9. Wyczyść pralkę, uruchamiając ponownie cykl z gorącą wodą i detergentem.

 

Metoda pralki ładowanej od góry

 1. Używając ustawienia najgorętszej wody, napełnij pralkę taką ilością wody, aby tkanina mogła się swobodnie poruszać. Wybierz cykl prania trwający co najmniej 20 minut lub dłużej.
 2. Użyj 4 uncji (113g) utrwalacza ColorStay na każdy funt lub 0,5 kilograma suchej tkaniny.
 3. Wlej utrwalacz ColorStay Dye Fixtive do pralki.
 4. Umieść przedmiot(y) w pralce.
 5. Po zakończeniu cyklu wyczyść w ciepłej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, wypłucz i wysusz.
 6. Wyczyść maszynę, uruchamiając ponownie cykl z gorącą wodą i detergentem.

Amerykańskie barwniki do tkanin z ponad 100-letnią historią

Utrwalacz barwnika do farbowanych ubrań, tkanin, materiałów

Ponad 100-letnia historia amerykańskich barwników RIT DYE rozpoczęła się w 1918 roku, kiedy Charles Huffman zaczął eksperymentować z pigmentami do tkanin, które można stosować w każdym domu. Lata rozwoju i doświadczeń zaprocentowały doskonałą formułą barwników, które dziś możesz stosować do wielu rodzajów tkanin i innych powierzchni, bez obaw, że coś Ci się nie uda. Łatwe zastosowanie, żywe, głębokie kolory i trwałość to argumenty, które przekonują zarówno amatorów, jak i profesjonalistów na całym świecie! Jakość zbudowana na tradycji, wieloletnich doświadczeniach i innowacjach to wartość, na którą warto postawić!

 

Twoje ulubione ubrania, dodatki i akcesoria zasługują na drugą szansę! Barwnik do ubrań RIT DYE Liquid przywróci blask i intensywność kolorów, sprawiając, że Twoja garderoba ponownie będzie prezentowała się jak nowa. Odkryj tajemnicę trwałego piękna tkanin. Przekonaj się sam, jak doskonale barwniki RIT DYE farbują nie tylko materiały, ale i drewno, wiklinę, papier, czy korek. Poznaj amerykańskie produkty, które dadzą Ci możliwości, których dotychczas nie znałaś. Świetne rozwiązanie do renowacji i regeneracji, customu, rękodzieła i elementów wystroju wnętrz. Postaw na łatwe, bezpieczne i szybkie w zastosowaniu barwniki RIT DYE, które zapewnią Ci unikatowo piękny, głęboki i trwały efekt. Barwienie ubrań jeszcze nigdy nie sprawiało tak wielkiej radości! Zafarbuj swoje jeansowe kurtki i spodnie, bawełniane koszulki i bluzy, a także sukienki, spódniczki i dodatki! Teraz możesz niemal wszystko! Magiczny płyn do barwienia? Cuda? Czary? Nie! To RIT DYE!

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.

Czym różni się barwnik w płynie RIT DYE Liquid od barwnika w proszku RIT DYE Powder?

Między tymi barwnikami nie ma różnicy pod względem koloru ani wydajności. Barwnik w płynie jest już rozpuszczony w wodzie i jest bardziej stężony niż barwnik w proszku. Dlatego przy stosowaniu płynnego barwnika wystarczy użyć tylko o połowę mniej produktu. Ponadto, ponieważ ciekły barwnik jest wstępnie wymieszany, eliminuje to potrzebę rozpuszczania go w gorącej wodzie, jak ma to miejsce w przypadku barwnika w proszku, który należy rozpuścić przed dodaniem go do kąpieli barwiącej. Orientacyjnie jedna butelka płynnego barwnika odpowiada dwóm pudełkom barwnika w proszku.

Czy mogę mieszać proszkowy barwnik RIT DYE Powder z płynnym barwnikiem RIT DYE Liquid w tej samej kąpieli barwiącej? Czy oba produkty są wymienne / zamienne?

Tak! Jeśli na przykład stosujesz niestandardową formułę kolorystyczną i chcesz zmieszać 2 różne kolory, a jeden z nich masz tylko w płynie (RIT DYE Liquid), a drugi w proszku (RIT DYE Powder), możesz to zrobić.

Co mogę farbować barwnikami RIT?

Uniwersalny barwnik RIT DYE Liquid lub RIT DYE Powder możesz wykorzystać, jeżeli chcesz farbować:

 • Tkaniny nadające się do prania zawierające włókna naturalne: takie jak bawełna, len, wełna, jedwab, ramia i modal
 • Tkaniny nadające się do prania zawierające włókna syntetyczne: takie jak nylon, sztuczny jedwab i wiskoza
 • Tkaniny nadające się do prania zawierające syntetyczne mieszanki bawełny: takie jak mieszanki poliestrowo-bawełniane zawierające mniej niż 35% poliestru
 • Buty materiałowe: takie jak tenisówki z płótna bawełnianego i buty satynowe wykonane z jedwabiu
 • Niewykończone drewno i wiklinę: takie jak meble, ramy do obrazów, listwy, okiennice, kosze wiklinowe, kwadraty ze słomy, rattanu i sizalu
 • Naturalne suszone rośliny i szyszki: takie jak suszone łuski kukurydzy, mlecz, nawłoć, oset, wyczyniec i szyszki
 • Papier: taki jak papier akwarelowy i gazety do wyrobów papierniczych i kartek
 • Różne przedmioty: takie jak niedokończona glina, cement, korek, pióra, abażury z tkaniny, parafina (tylko barwnik w proszku), liny bawełniane i nylonowe, piasek i muszle
 • Żywność dla rzemiosła: taka jak suszona fasola, skorupki jaj, nasiona i makaron


Barwnikami RIT DYEMORE for Synthetics możesz farbować:

 • Tkaniny nadające się do prania zawierające włókna syntetyczne: takie jak poliester, octan i akryl
 • Tkaniny nadające się do prania zawierające mieszanki syntetyczne: takie jak mieszanki poliestrowo-bawełniane zawierające więcej niż 35% poliestru
 • Tworzywa sztuczne na bazie nylonu: takie jak guziki, zapięcia, piłki golfowe, kije do lacrosse i elementy do drukowania 3D
 • Różne przedmioty plastikowe: takie jak klocki Lego lub okulary przeciwsłoneczne
Czego barwniki RIT nie pofarbują?

Barwniki RIT nie nadają się do farbowania niektórych materiałów, np.

 • Włókno szklane, spandex i włókna metaliczne
 • Tkaniny z poważnymi uszkodzeniami spowodowanymi wybielaniem lub plamami
 • Tkaniny z gumowymi podkładkami
 • Tkaniny ze specjalnymi wykończeniami, takimi jak wykończenia wodoodporne lub plamoodporne
 • Tkaniny oznaczone jako "Można prać tylko w zimnej wodzie lub czyścić chemicznie"
Czy barwnikami RIT DYE mogę farbować tkaniny kolorowe lub drukowane?

Tak, możesz barwić tymi produktami tkaniny kolorowe i drukowane. To metoda farbowania zwana przebarwieniem. W tym przypadku musisz brać jednak pod uwagę, że w procesie farbowania kolor barwnika zmiesza się z istniejącym kolorem na tkaninie. Podczas barwienia obowiązują ZASADY MIESZANIA KOLORÓW. Wybierając zatem kolor barwnika, zastanów się, jak będzie on reagował z oryginalnymi kolorami konkretnej tkaniny lub wzorów na niej.

Na przykład, jeśli pofarbujesz niebieskim barwnikiem białą koszulkę z różowym wzorem kwiatowym, różowe kwiaty mogą zmienić kolor na fioletowy (zmieszany róż z niebieskim w efekcie daje fiolet), podczas gdy reszta białej koszulki zabarwi się na niebiesko (kolor barwnika).

Jeżeli zaś pofarbujesz białą koszulkę w czarne pasy barwnikiem żółtym, w efekcie otrzymasz żółto czarną koszulkę, ponieważ czarny kolor zawsze przebije się przez jaśniejsze barwniki. Zobacz to na poniższej fotorelacji:

 

Jak używać barwników do tkanin Rit Dye

Żółty barwnik do tkanin Rit Dye

Barwienie koszulki w paski żółtym barwnikiem do tkanin Rit Dye

Czy mogę przefarbować czarne ubrania na biało?

Niestety nie posiadamy w ofercie białego barwnika. Jeśli jednak odzież, którą chcesz farbować, jest tkaniną naturalną (np. bawełną, lnem, jedwabiem, wełną), możesz usunąć czarny kolor za pomocą preparatu RIT DYE Color Remover. Dzięki temu ubranie uzyska biały lub prawie biały kolor. Następnie wypierz tkaninę przy pomocy produktu RIT DYE Whitener Brightener, aby rozjaśnić kolor. Niestety, jeśli w Twoim ubraniu znajduje się więcej niż 35% materiału syntetycznego (takiego jak poliester, akryl lub acetat) wybielenie i usunięcie koloru nie będzie możliwe.

Jak sprawdzić kolor barwnika RIT DYE przed zastosowaniem?

Najbardziej realistycznym testem dla uniwersalnego barwnika RIT DYE Liquid lub RIT DYE Powder byłoby użycie kawałka materiału z barwionej odzieży (czasem jest możliwość odcięcia skrawka nadmiarowego od wewnętrznej strony koszulki, kurtki czy sukienki). Możesz jednak również sprawdzić kolor, zanurzając ręcznik papierowy w kąpieli barwiącej. Ręcznik papierowy wykonany jest z włókien, które reagują na barwnik w podobny sposób jak bawełna.

Jeśli używasz barwnika do tkanin syntetycznych RIT DYEMORE, zalecamy najpierw podgrzać kąpiel barwiącą do temperatury (prawie) wrzenia. Najbardziej realistycznym testem w tym przypadku byłoby użycie kawałka materiału z barwionej odzieży i pozostawienie go w kąpieli farbiarskiej na 5 minut. Jeśli kawałek materiału nie jest dostępny, użyj próbki tkaniny o podobnym składzie włókien jak ubranie (jeśli jest dostępne). Niestety, ze względu na złożoność barwników syntetycznych, użycie ręcznika papierowego do sprawdzenia koloru nie daje dokładnego obrazu tego, jak kolor będzie wyglądał na syntetycznej odzieży. Możesz spróbować również papierowego ręcznika, jeśli nie masz dostępnej próbki tkaniny, ale pamiętaj że nie zapewni ona dokładnego dopasowania.

Jak uzyskać równomierny kolor podczas barwienia produktami RIT DYE?

Aby uzyskać równomierny kolor, upewnij się że kąpiel barwiąca jest wystarczająco duża, aby tkanina mogła swobodnie przepływać podczas mieszania. Jeśli tkanina jest zbyt mocno zbita, mogą pojawić się plamy lub jasne i ciemne obszary. Ponadto ciągłe mieszanie tkaniny podczas barwienia sprzyja stałemu działaniu barwnika.

Jak długo powinienem pozostawić przedmiot lub tkaninę w kąpieli barwiącej?

To zależy od pożądanego odcienia, jaki chcesz osiągnąć i od konkretnej tkaniny. Aby uzyskać kolor widoczny na pudełku lub butelce, sugerujemy ciągłe mieszanie od 30 do 60 minut. W przypadku jaśniejszych odcieni sugerujemy 10 do 20 minut. W przypadku 100% poliestru i mieszanek poliestru potrzeba co najmniej 30 minut, aby barwnik wchłonął się w tkaninę, nawet jeśli wydaje się, że tkanina osiągnęła pożądany odcień w krótszym czasie. Nylon ma tendencję do farbowania bardzo szybko i znacznie ciemniej niż inne włókna, więc rzeczywisty czas potrzebny na kąpiel barwiącą jest znacznie krótszy. Kolory zawsze wydają się ciemniejsze, gdy są mokre, a po wyschnięciu stają się jaśniejsze. Należy o tym pamiętać przed wyjęciem przedmiotu z kąpieli barwiącej.

Czy tkaniny lub odzież należy prać przed farbowaniem?

Tak! Nie ma znaczenia, czy jest to przedmiot nowy, czy stary. Wstępne czyszczenie w ciepłej wodzie z mydłem usuwa wszelkie wykończenia, które mogą zakłócać wchłanianie barwnika.

Jaka powinna być temperatura wody do kąpieli barwiącej dla produktów RIT?

Cóż za dobre pytanie! RIT uwielbia gorącą wodę, ponieważ rozluźnia ona włókna tkaniny, co ułatwia przyjęcie i związanie barwnika. Zalecamy użycie najgorętszej wody bezpiecznej dla Twojej tkaniny. Jeśli jednak potrzebujesz konkretnych temperatur, oto one!

 • Jeśli farbujesz tkaniny naturalne (takie jak bawełna, len, jedwab lub wełna), użyj barwnika uniwersalnego RIT DYE Liquid lub RIT DYE Powder w temperaturze od 140°F do 160°F (60°C do 71°C). Jeśli woda z kranu nie jest wystarczająco gorąca, podgrzej ją na kuchence i dodaj do kąpieli barwiącej.
 • Jeśli barwisz materiał zawierający więcej niż 35% materiału syntetycznego (taki jak poliester, akryl lub octan), użyj RIT DYEMORE for Synthetics w temperaturze od 180°F do 220°F (82°C do 104°C). Aby to zrobić, będziesz musiał farbować metodą kuchenną.
Kiedy farbuję niektóre kolory tkanin na czarno, dlaczego poza czarnym kolorem barwnika, warto dodać jeszcze dodatkowy odcień, by uzyskać głęboką czerń?

Barwniki RIT DYE powstają w oparciu o założenie, że farbowaniu poddajemy białe lub jasne tkaniny na kolor barwnika. Jeżeli tkaniny są ciemniejsze, wtedy powinieneś je przed barwieniem wybielić produktem RIT DYE Color Remover. Jeżeli jednak wybielenie nie jest możliwe i podejmujesz się barwienia czarnym lub grafitowym barwnikiem kolorowej tkaniny, jej oryginalny odcień może przebijać.

Aby rozwiązać ten problem, poza czarnym barwnikiem możesz użyć dodatkowego koloru, aby zneutralizować przebijanie oryginalnego odcienia tkaniny. Na przykład, jeżeli farbujesz czerwoną koszulkę, możesz dodać zielonego barwnika do kąpieli barwiącej. Zmieszanie koloru czerwonego i zielonego w efekcie daje czarny. Także zielony barwnik neutralizuje czerwony kolor tkaniny.

 

Zapoznaj się z kilkoma przykładami:

CZERWONA TKANINA barwiona na czarno

 • RIT DYE Liquid - dodaj 1/4 szklanki lub 1/2 opakowania ciemnozielonego DARK GREEN do czarnego barwnika BLACK
 • RIT DYEMORE dla materiałów syntetycznych - dodaj 1/4 szklanki PEACOCK GREEN do GRAPHITE


ŻÓŁTA TKANINA barwiona na czarno

 • RIT DYE Liquid - dodaj 1/4 szklanki lub 1/2 opakowania barwnika PURPLE do barwnika czarnego BLACK
 • RIT DYEMORE dla materiałów syntetycznych - dodaj 1/4 szklanki barwnika ROYAL PURPLE do barwnika w kolorze GRAPHITE


BRĄZOWA TKANINA barwiona na czarno

 • RIT DYE Liquid - dodaj 1/4 szklanki lub 1/2 opakowania granatu NAVY BLUE do czarnego barwnika BLACK
 • RIT DYEMORE dla materiałów syntetycznych - dodaj 1/4 szklanki barwnika w kolorze MIDNIGHT NAVY do barwnika GRAPHITE


FIOLETOWA TKANINA barwiona na czarno

 • RIT DYE Liquid - dodaj 1/4 szklanki lub 1/2 opakowania cytrynowożółtego LEMON YELLOW do czarnego barwnika BLACK
 • RIT DYEMORE dla materiałów syntetycznych - dodaj 1/4 szklanki barwnika DAFFODIL YELLOW do grafitowego barwnika GRAPHITE


ZIELONA TKANINA barwiona na czarno

 • RIT DYE Liquid - dodaj 1/4 szklanki lub 1/2 opakowania barwnika SCARLET do barwnika czarnego BLACK
 • RIT DYEMORE dla materiałów syntetycznych - dodaj 1/4 szklanki koloru RACING RED do barwnika grafitowego GRAPHITE


NIEBIESKA TKANINA barwiona na czarno

 • RIT DYE Liquid - dodaj 1/4 szklanki lub 1/2 opakowania barwnika SUNSHINE ORANGE do czarnego barwnika BLACK
 • RIT DYEMORE dla materiałów syntetycznych - dodaj 1/4 szklanki barwnika w kolorze APRICOT ORANGE do barwnika GRAPHITE
Jakich sposobów mogę użyć, by uzyskać głęboko nasycony, ciemny kolor, np. czarny lub granatowy?

Użytkownicy stosują różne techniki, jednak w takim przypadku najważniejsze są 3 aspekty:

 1. Użyj metody PŁYTY KUCHENNEJ.
 2. Zastosuj podwójną dawkę barwnika.
 3. Utrwal efekt produktem RIT DYE ColorStay Dye Fixative (ale przed praniem).
Jak oszacować, ile barwnika potrzebuję na pofarbowanie mojego ubrania?

To najczęściej zależy od wagi przedmiotu, który farbujesz. Ogólnie rzecz biorąc, jedno pudełko barwnika w proszku RIT DYE Powder lub 4oz płynnego barwnika RIT DYE Liquid wystarczy na pofarbowanie 454 gram (1 funt) suchej tkaniny - to około 3 jardów / 274cm długości lekkiej tkaniny lub po prostu dwie duże koszulki dla dorosłych.

Aby uzyskać jaśniejszy kolor należy użyć mniejszej ilości barwnika. Aby uzyskać ciemniejszy kolor, należy podwoić ilość barwnika. W przypadku ciemniejszych kolorów zalecamy co najmniej 1 butelkę RIT DYE Liquid lub 2 butelki RIT DYEMORE. Jeśli farbujesz 100% poliester, zalecamy co najmniej 1 butelkę RIT DYEMORE.

Możesz oszacować wagę przedmiotu korzystając z wagi spożywczej lub pocztowej. W przypadku większych przedmiotów, takich jak pościel lub zasłony, zważ się; następnie zważ się trzymając przedmiot(y). Różnica między wynikami, będzie wagą przedmiotów do zafarbowania.

Czy mogę farbować tkaniny przeznaczone do prania w zimnej wodzie lub do czyszczenia na sucho?

Barwników RIT zaleca się używać wyłącznie z tkaninami, które można prać w gorącej wodzie. Jeśli tkanina jest oznaczona etykietą „Pranie w zimnej wodzie” lub „Tylko czyszczenie chemiczne”, farbowanie w gorącej wodzie może spowodować uszkodzenie tkaniny. Tkaniny „tylko do czyszczenia na sucho” są często stosowane w odzieży z podszewkami. Tkaniny te mogą się kurczyć, powodować marszczenie i niezadowalające rezultaty.

Czy barwnikami RIT DYE Liquid i RIT DYE Powder mogę farbować dżinsy?

Dobre i ważne pytanie! Tak, możesz!

Czy użycie barwników i produktów RIT osłabi tkaninę?

Absolutnie nie! W RIT nie ma niczego, co mogłoby w jakikolwiek sposób osłabić, uszkodzić lub pogorszyć włókna tekstylne.

Czy RIT pofarbuje nić lub szwy na moim ubraniu?

Bardzo często nici używane do produkcji odzieży to 100% poliester. Podczas gdy RIT DYEMORE barwi poliester więc zafarbuje również takie szwy, RIT DYE Liquid nie ma takiej zdolności. W związku z tym, jeśli użyjesz barwnika RIT DYE Liquid, poliestrowa nić zachowa swój pierwotny kolor. Może to stworzyć ciekawy efekt projektowy, ale należy o tym pamiętać, jeśli nie jest to efekt, jakiego oczekujesz.

Jak usunąć barwnik RIT z rąk lub skóry?

Nasze ulubione pytanie! Najlepiej wziąć gorący prysznic i użyć zwykłego mydła do kąpieli. Aby szybko rozwiązać problem, zmieszaj cukier z balsamem do rąk lub użyj peelingu do ciała, aby go złuszczać. Jeśli nadal zostało Ci trochę barwnika na dłoniach powtórz czyszczenie rąk.

Jaki jest okres trwałości RIT?

RIT ma nieograniczony okres przydatności do użycia. Podczas przechowywania płynnych barwników należy upewnić się, że zakrętka jest dobrze zamknięta, aby zapobiec parowaniu. Barwniki w proszku należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Jeśli chcesz przechowywać barwnik w proszku po zmieszaniu go z wodą, możesz to zrobić w hermetycznym pojemniku.


Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.


to łatwy w użyciu utrwalacz koloru, który możesz stosować do barwnika
RIT DYE ColorStay Dye Fixative 8oz / Utrwalacz barwnika do tkanin
Cena: 39,99 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów