OFFICIAL EU DISTRIBUTOR

TARRAGO Deo Fresh 150ml / Odświeżacz do butów

Odświeżacz / Dezodorant do butów

Dodaj opinię
 • Cena: 39,99 zł / szt.
 • szt.
 • Postaramy się wysłać jeszcze dziś,
  jeśli zamówisz w ciągu:

  Jeśli zamówienie złożysz teraz, produkty postaramy się wysłać:

  poniedziałek (15 lipca) poniedziałek (15 lipca)
  godzminsek
Dodaj do Twojej listy
 • Obserwuj produkt:
 • Możesz otrzymać gratis
  nr 1
  TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 199 zł
  nr 2
  TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 209 zł
 • Kod: TFS020000150
 • Producent: Tarrago
 • Kod producenta: 8427457067004
 • Waga: 0.17 kg
 • Dostępność: Stan magazynowy - Dużo

 • Historia ceny

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Rekomendowane materiały:

Do skór naturalnych licowych

Do skór naturalnych licowych

Do eco-skór (skór syntetycznych)

Do eco-skór (skór syntetycznych)

Do zamszu i nubuku

Do zamszu i nubuku

Do tekstyliów

Do tekstyliów

Podstawowe właściwości produktu:

Odświeżanie i niwelowanie nieprzyjemnych zapachów

Odświeżanie i niwelowanie nieprzyjemnych zapachów

Produkt najczęściej stosowany do:

Butów

Butów

Zawsze pachnące buty

Antybakteryjny dezodorant do butów, odświeżacz do obuwia

Dezodorant do butów, który usuwa nieprzyjemny zapach i odświeża wnętrze obuwia pozostawiając kwiatową woń. Odświeżacz do butów, dzięki któremu skutecznie usuniesz przykre zapachy spowodowane przez bakterie rozwijające się we wnętrzu Twoich ulubionych par. Aerozol po użyciu pozostawia bardzo przyjemny, świeży kwiatowy zapach. Spray odświeżający obuwie z działaniem przeciwbakteryjnym, którym w łatwy sposób pozbędziesz się zapachowych problemów. Produkt bezbarwny - nie zmienia koloru ani właściwości skór i materiałów. Dezodorant do obuwia, który możesz stosować do wszystkich par ze swojej kolekcji. Trwały i świeży zapach już po jednej aplikacji. 

Problem brzydko pachnących stóp

Przeciwbakteryjny odświeżacz do butów, który pozostawia przyjemny zapach

Dlaczego dezodorant do butów warto mieć w domu? Naturalną reakcją człowieka jest pocenie się. Gruczoły potowe regulują ciepłotę ciała człowieka, a zadaniem wytwarzanego przez gruczoły potu jest schłodzenie przegrzanego ciała. Im cieplej, tym więcej potu. Najwięcej gruczołów potowych nagromadzonych jest w okolicach dłoni i stóp. Pot sam w sobie nie jest problemem, ponieważ składa się w 99% z wody i jest raczej bezwonny. Jednak wchodząc w reakcję z nagromadzonymi na naszej skórze bakteriami generuje specyficzny zapach. To właśnie od nagromadzonych na ciele bakterii rozkładających pot w dużym stopniu zależy jego zapach. Czym uwarunkowane jest natężenie pocenia się? Dlaczego jedni pocą się bardziej niż inni? Natężenie pocenia się uwarunkowane może być:

 • higieną osobistą
 • metabolizmem ciała
 • zmianami hormonalnymi (okres dojrzewania, ciąża, klimakterium)
 • indywidualną dietą
 • warunkami klimatycznymi
 • wysiłkiem fizycznym
 • stanem zdrowia (fizycznym i psychicznym)

Sposób użycia

Dezodorant do butów usuwa nieprzyjemny zapach wewnątrz obuwia
Wielokrotnie wstrząśnij opakowaniem w celu dokładnego wymieszania produktu

Wielokrotnie wstrząśnij opakowaniem w celu dokładnego wymieszania produktu

Spryskaj oczyszczone wnętrze butów

Spryskaj oczyszczone wnętrze butów

Odczekaj 10 minut

Odczekaj 10 minut

Nietrudno się domyślić, iż wnętrze buta jest miejscem sprzyjającym rozwojowi bakterii. Zwłaszcza przy długotrwałym użytkowaniu obuwia. Nie bez znaczenia jest rodzaj butów i materiał z którego są wykonane. Coraz bardziej powszechne i często stosowane materiały syntetyczne, sztuczne tworzywa (tzw. skóra ekologiczna) skutecznie ograniczają cyrkulację powietrza wewnątrz obuwia i sprzyjają rozwojowi bakterii oraz grzybicy. To jeden z wielu powodów dla, których warto unikać "syntetyków". Właściwości oddychające naturalnej skóry to potężny atut w walce z bakteriami. Warto zwrócić uwagę na to, by obuwie również wewnątrz nie było wykończone "syntetykiem". Odświeżający dezodorant do butów dobrze stosować systematycznie, bo nadmierny rozwój bakterii może prowadzić do podrażnienia oraz zapalenia skóry i paznokci, a nawet grzybicy. W skrajnych przypadkach nie obędzie się bez wizyty u dermatologa.

Bardzo ważne jest utrzymywanie stóp w czystości, dokładne ich mycie i wycieranie (zwłaszcza między palcami), odpowiednio częsta zmiana skarpetek, wietrzenie, wypoczywanie i dezynfekcja obuwia. Niebagatelne znaczenie ma również rotacja obuwiem. Ta sama para noszona kilka dni z rzędu to nie jest najlepszy pomysł. Buty oraz skarpety zawsze powinny być suche, wiec unikaj przemoczenia. Przy nadmiernej potliwości stóp odświeżacz do butów to bardzo dobry pomysł, ale warto używać również preparatów w postaci kremów z mentolem, olejkiem z drzewa herbacianego, zieloną herbatą czy antyperspirantów. Nakładaj je zawsze na czystą, suchą skórę.


Pomóc mogą również zapachowe i antybakteryjne wkładki do butów czy skarpetki o podobnych właściwościach. Bardzo skuteczny jest również talk do stóp. Wymienione preparaty nie tylko działają odświeżająco. Wiele z nich ogranicza wydzielanie potu, działają bakteriobójczo, grzybobójczo, neutralizują oraz zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi. Zarówno odświeżacze do butów, jak i inne środki warto stosować profilaktycznie, zanim problem wystąpi. Nawet wewnątrz nowych butów, tak by nie dopuścić do powstania rozległych siedlisk bakterii.

Profilaktyka:

 • systematyczne stosowanie odświeżacza do butów
 • codzienna higiena i pielęgnacja stóp za pomocą preparatów do tego przeznaczonych
 • systematyczna zmiana skarpet, rajstop
 • używanie skarpet i rajstop z naturalnych lub oddychających tkanin
 • unikanie używania obuwia wykonanego z materiałów syntetycznych, ograniczającego oddychanie - zalecane obuwie z naturalnej skóry lub przewiewnych materiałów
 • używanie naprzemiennie kilku par butów, czyli rotacja obuwiem (każda para po użytkowaniu potrzebuje czasu na wyschnięcie i wietrzenie)
 • unikanie przemoczenia obuwia
 • odpowiednia pielęgnacja obuwia, jego suszenie i wypoczywanie - zwłaszcza po długotrwałym użytkowaniu
 • używanie drewnianych prawideł, kiedy obuwie nie jest eksploatowane
 • stosowanie antybakteryjnych wkładek do butów i antybakteryjnych skarpet

Nieświadomy konsument czasem próbuje reklamować "brzydko pachnące buty", kompletnie nie zdając sobie sprawy, że problem właściwie obuwia nie dotyczy. To raczej kwestia zdrowia, higieny i trzymania się pewnych zasad.

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.


Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.


Dezodorant do butów, który usuwa nieprzyjemny zapach i odświeża wnętrze obuwia
TARRAGO Deo Fresh 150ml / Odświeżacz do butów
Cena: 39,99 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów