CYBER MONDAY - ostatnia szansa na mocne rabaty

::

JACQUARD Dye-Na-Flow Paint 2.25oz / Płynne farby akrylowe do tkanin

Farby akrylowe do tkanin

Dodaj opinię
 • Cena: 29,99 zł 26,99 zł / szt.
 • Pokaż wszystkie kolory (30)
 • szt.
 • Większość naszych klientów nie ma żadnego problemu z doborem koloru produktu na podstawie informacji zawartych na stronie. Najczęściej niewielka różnica w kolorze nie sprawia w praktyce żadnych kłopotów. Pamiętaj jednak, że każdy monitor jest inaczej wyregulowany i właściwy kolor produktu może się nieco różnić od tego, co widzisz na ekranie

Dodaj do Twojej listy
 • Kod: 8427457575066
 • Producent: Jacquard
 • Kod producenta: 8427457575004
 • Waga: 0.1 kg
 • Dostępność: Stan magazynowy - Mało

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Rekomendowane materiały:

Do tekstyliów

Do tekstyliów

Do jeansu i tkanin

Do jeansu i tkanin

Do skór naturalnych licowych

Do skór naturalnych licowych

Do eco-skór (skór syntetycznych)

Do eco-skór (skór syntetycznych)

Do zamszu i nubuku

Do zamszu i nubuku

Podstawowe właściwości produktu:

Koloryzacja

Koloryzacja

Produkt najczęściej stosowany do:

Butów

Butów

Odzieży

Odzieży

Toreb i torebek

Toreb i torebek

Akryle do rękodzieła, które działają jak barwniki

Farby do customizacji sneakersów, jeansu, tkanin JACQUARD dye na flow

Intensywne, płynne i transparentne farby akrylowe do tkanin JACQUARD Dye-Na-Flow możesz stosować w swojej pracy rękodzielnika na każdej porowatej lub półporowatej powierzchni. Tymi niesamowitymi farbami do customizacji możesz malować naturalne i syntetyczne tkaniny, skóry i drewno. Do dyspozycji masz wyjątkową formułę farby akrylowej, która pod wieloma względami symuluje prawdziwe barwniki do tekstyliów. JACQUARD Dye-Na-Flow swobodnie rozprowadza się na tkaninie, aż do pełnego i równomiernego wchłonięcia. Nie osadza się na powierzchni, jak większość akryli, lecz zatapia się w włóknach, jak typowy barwnik do tkanin. Kolory tych farb pozostają bardzo żywe i odporne na pranie oraz zużycie. Po malowaniu za pomocą JACQUARD Dye-Na-Flow, tekstylia nadal pozostają miękkie i przyjemne w dotyku. Dzięki temu zyskujesz potężne narzędzie podczas customizacji ubrań, które daje Ci jeszcze więcej możliwości niż zwykłe akryle. Wykorzystaj Dye-Na-Flow w dowolny sposób, mając świadomość, że to bardzo uniwersalny i wszechstronny produkt do rękodzieła, który sprawdzi się na wielu podłożach - od malowania jedwabiu, poprzez bawełnę, jeans, aż po bejcowanie drewna. 

 • TECHNIKI - malowanie pędzlami, aerograf, spray on tie dye, salt technique, sun printing, akwarela, szablony, spray wielokrotnego użytku Jacquard’s YouCAN, różnego rodzaju druk, batik, bejcowanie drewna, marmurkowanie i inne

Zawartość: 2,25oz / 66,54ml

Malowane tkaniny utrwalaj termicznie

Mocno kryjące farby do personalizacji kicksów, jeansu, tkanin jacquard dye na flow

Malowane farbami JACQUARD Dye-Na-Flow tkaniny utrwalaj termicznie po wyschnięciu, prasując na odwrotnej stronie przez co najmniej 3 minuty. Temperatura żelazka właściwa dla danej tkaniny, zgodnie z oznaczeniami które znajdziesz na metce. Jeżeli utrwalanie termiczne z jakichś względów jest trudne lub niepraktyczne użyj do utrwalenia malowania produktu JACQUARD Airfix. Customizowane ubrania pierz najlepiej ręcznie w chłodnej wodzie. Pranie w pralce też jest dozwolone. Pamiętaj jednak, by nadal robić to przy niskiej temperaturze i bez użycia silnych detergentów. Poszczególne kolory możesz ze sobą mieszać, by uzyskiwać kolejne odcienie i barwy. Dzięki temu możesz pracować praktycznie z nieograniczonym wachlarzem kolorów. Te farby możesz również delikatnie rozcieńczać z wodą (do 25%). Farby JACQUARD Dye-Na-Flow możesz wykorzystywać również przy malowaniu aerografem ponieważ świetnie się do tego nadają. Zwłaszcza, jeżeli chcesz w ten sposób malować tkaniny. Efekt jest bardzo żywy, a wykończenie naturalnie miękkie w dotyku. Płynny charakter farby sprawia, że aerograf się nie zapycha, a praca staje się na wielu poziomach łatwa i przyjemna. Są Artyści, którzy twierdzą, że nigdy z tak dobrymi farbami się nie spotkali! Sprawdź czy mają rację!

Uwagi i wskazówki

SALT TECHNIQUE - technika solna w rękodziele

Piękny efekt rozbłysku możesz uzyskać posypując solą pomalowaną tkaninę farbą JACQUARD Dye-Na-Flow, kiedy ta jest jeszcze mokra. 

 • Przy pomocy pędzla, gąbki lub aerografu pomaluj tkaninę farbami Dye-Na-Flow w dowolny sposób.
 • Natychmiast po malowaniu, kiedy powierzchnia jest jeszcze bardzo mokra posyp tkaninę solą. Kryształy soli zaczną wchłaniać barwnik podczas wysychania.
 • Pozostaw sól na pomalowanej tkaninie, aż do wyschnięcia. Następnie usuń ją z powierzchni.
 • Po pełnym wyschnięciu, utrwal efekt termicznie przy pomocy pomocy żelazka. Prasuj na odwrotnej stronie przez co najmniej 3 minuty w najwyższej temperaturze rekomendowanej dla danej tkaniny.
 • Jeżeli utrwalenie termiczne z jakichś względów jest dla ciebie trudne, niemożliwe lub niepraktyczne możesz efekt utrwalić przy pomocy produktu JACQUARD Airfix. Po zastosowaniu, pozostaw pomalowaną tkaninę do utwardzenia na powietrzu.
 • Tak pomalowane ubrania, dodatki i akcesoria tekstylne pierz ręcznie w chłodnej wodzie i delikatnych płynach. Dopuszczalne jest również pranie w pralne, z równą delikatnością i uwagą.

 

SUN PRINTING - drukowanie słońcem w Customizacji

Twórz piękne efekty specjalne na tkaninach przy pomocy farb akrylowych JACQUARD Dye-Na-Flow i znalezionych przedmiotów, liści lub skrawków papieru. Bardzo łatwa i przyjemna technika, która może być realizowana przez dorosłych i przez dzieci w formie zabawy. Zobacz, jak niewiele trzeba, by stworzyć na ubraniach, dodatkach i akcesoriach niesamowite obrazy przypominające duchy. 

 • Przy pomocy pędzla dokładnie zwilż jedwabną tkaninę czystą wodą.
 • Nanieś farby akrylowe Dye-Na-Flow na mokrą powierzchnię tkaniny.
 • Kiedy jeszcze tkanina jest mokra, a farby nie zaschnięte, ułóż na powierzchni, np. papierowe wycinki, liście lub inne przedmioty. 
 • Im bliższy kontakt położonych przedmiotów z tkaniną, tym bardziej wyraźny i ostrzejszy będzie Twój obraz. Możesz docisnąć (doważyć) wycinki czy liście, jeżeli na tym Ci zależy lub obawiasz się, by wiatr ich nie zdmuchnął.
 • Wystaw tkaninę na działanie słońca.
 • Jeżeli to duża powierzchnia możesz od początku działać na zewnątrz przy świecącym słońcu. W tym przypadku uważaj jednak, by pracować sprawnie i szybko, bo tkanina może błyskawicznie wysychać.
 • Pozostaw tkaninę na słońcu przez minimum 60 minut (może być dłużej).
 • Usuń obiekty z powierzchni tkaniny i zachwycaj się efektami w postaci jaśniejszych obrazów w kształcie zdjętych przedmiotów.
 • Utrwalaj termicznie, pozostawiając do pełnego wyschnięcia, a następnie prasując na odwrotnej stronie przez co najmniej 3 minuty w najwyższej temperaturze odpowiedniej dla tej tkaniny.
 • Polecamy prać ręcznie w delikatnych płynach i chłodnej wodzie. 
 • Jeżeli utrwalenie termiczne z jakichś względów jest dla ciebie trudne, niemożliwe lub niepraktyczne możesz efekt utrwalić przy pomocy produktu JACQUARD Airfix. Po zastosowaniu, pozostaw pomalowaną tkaninę do utwardzenia na powietrzu.
 • Umyj narzędzia i zawsze posprzątaj po sobie.

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.

Karta kolorów farb akrylowych do tkanin Dye-Na-Flow

Rękodzieło na tkaninach, tekstyliach, ubraniach - malowanie odzieży farbami akrylowymi dye-na-flow jacquard. Karta kolorów
Akrylowe farby do tkanin do personalizacji butów, jeansowych katan, plecaków, trampek i tenisówek
JACQUARD Dye-Na-Flow Paint 2.25oz / Płynne farby akrylowe do tkanin
Cena: 29,99 zł 26,99 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów