CYBER MONDAY - ostatnia szansa na mocne rabaty

::

JACQUARD Indigo Tie Dye Kit / Zestaw do farbowania tkanin w odcieniach koloru niebieskiego

Zestaw do farbowania tekstyliów

Dodaj opinię
 • Cena: 88,00 zł 79,20 zł / szt.
 • szt.
Dodaj do Twojej listy
 • Kod: F-JAC9410
 • Producent: Jacquard
 • Kod producenta: 8427457575004
 • Waga: 0.1 kg
 • Dostępność: Stan magazynowy - Mało

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Rekomendowane materiały:

Do tekstyliów

Do tekstyliów

Do jeansu i tkanin

Do jeansu i tkanin

Podstawowe właściwości produktu:

Koloryzacja

Koloryzacja

Produkt najczęściej stosowany do:

Odzieży

Odzieży

Tie Dye i farbowanie ubrań w kolorze INDYGO

 Zestaw do farbowania w kolorze indygo, farby do customizacji sneakersów, jeansu, tkanin, tekstyliów, ubrań

Kompletny zestaw do farbowania ubrań tekstylnych w kolorze Indygo. Opakowanie amerykańskiego producenta zawiera wszystkie produkty i akcesoria potrzebne do zmiany koloru Twoich ubrań. JACQUARD Indigo Tie Dye Kit przenosi starożytną sztukę barwienia do domowego zacisza w przyjaznej dla customizera formule. To pozwoli Ci bez trudu tworzyć fantazyjne wzory na ulubionych tkaninach, ubraniach i akcesoriach. Efekty w głębokich, intensywnych niebieskich i granatowych odcieniach pojawiają się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, po zanurzeniu tkaniny w barwniku i wystawieniu go na działanie powietrza. Roślinny barwnik indygo jednym z najstarszych barwników używanych do zmiany koloru tkanin. Prawdopodobnie masz z nim do czynienia na co dzień, ponieważ jest nadal powszechnie stosowany do barwienia niebieskich dżinsów. Naturalny proces barwienia Indygo jest od dawna praktykowany w wielu kulturach na całym świecie. Dzięki unikalnym właściwościom barwienia indygo bez trudu stworzysz wspaniałych efekty na tkaninach, które z dumą będziesz nosić. Moda na Indygo i etniczne wzory nie przemija, dlatego możesz być pewien, że ten zestaw pozwoli Ci zyskać jeszcze większe zainteresowanie odbiorców, dla których realizujesz swoje artystyczne projekty. Z zestawem JACQUARD Indygo Tie Dye Kit technika barwienia stanie się prosta, łatwa i przyjemna. Wystarczy, że zapoznasz się z instrukcją, rozpuścisz barwnik w wodzie i będziesz działał intuicyjnie. Teraz Twoje rękodzieło będzie jeszcze ciekawsze. Personalizuj ubrania w kolorze Indygo!

Zawartość zestawu do farbowania: 

 • JACQUARD Pre-reduced Indigo Dye 20g - spreparowany barwnik Indygo
 • Soda Ash 100g - węglan sodu
 • Sodium Hydrosulfite (“Hydro”) 50g - wodosiarczan sodu (odbarwiacz)
 • Para rękawic ochronnych
 • Gumki recepturki w 2 rozmiarach
 • Kawałki drewna
 • Instrukcja

Zestaw wystarczy do zabarwienia przynajmniej 15 koszulek. Procesowi możesz poddawać naturalne tkaniny lub przędzę. 

Magia barwienia tkanin - Indygo Dye

Barwienie ubrań i akcesoriów indygo tie dye. Niebieski barwnik, granatowy pigment. Rękodzieło, custom, personalizacja odzieży.

Farbowanie tkanin w kolorze INDYGO ma bardzo bogatą historię, nie tylko w zakresie szeroko pojętej mody. W przeszłości pigment ten stosowany był również w zakresie rytuałów religijnych, rozróżnienia społecznego i politycznego statusu. Istnieją dowody na to, że znaleziono tkaninę barwioną Indygo sprzed 5000 lat (wraz z egipską mumią). Podobne ślady znaleziono w archeologicznych ruinach w Peru, Gwatemali, Chinach, Japonii i Afryki. Każda z tych kultur opracowała technikę barwienia indygo i każda ma swoje unikalne cechy. Historia Indygo łączy się również z podróżami Marco Polo w drugiej połowie XIII wieku. Japończycy uczynili z tego odrębną dziedzinę sztuki. Ich wzory są bardzo wyrafinowane, złożone i szczegółowe. Dziś Ty możesz być częścią tej niesamowitej historii, tworząc swoje unikalne projekty! Przepiękny roślinny barwnik w odcieniach niebieskiego koloru pozyskiwany jest z roślin uprawianych w klimacie subtropikalnym i produkowany w niektórych południowych stanach USA. W swoim naturalnym stanie pigment INDYGO jest nierozcieńczalny w wodzie, dlatego wymaga tzw. "redukcji" i wprowadzenia do stanu płynnego (bez dostępu do tlenu). W stanie "zredukowanym" ciekły barwnik indygo ma kolor żółto-zielony i w tej formie jest w stanie wnikać w włókna tkaniny. Kiedy usuwasz tkaninę z kadzi farbiarskiej zauważysz, że początkowo jest to ten sam żółto-zielony kolor. Jednak barwnik INDYGO po kontakcie z tlenem zawartym w powietrzu zaczyna reagować i zmieniać się na piękne niebieskie odcienie. Kiedy indygo utlenia się, zostaje uwięzione wewnątrz włókna tkaniny, dzięki czemu barwnik jest bardzo trwały. Wstępnie zredukowany barwnik JACQARD Indigo Dye bardzo łatwo miesza się z wodą, dzięki czemu możesz realizować swoje rękodzieło z przyjemnością i bez wysiłku.  

Sposób użycia

Poza zestawem JACQUARD Tie Dye Indigo Kit, przygotuj jeszcze:

 • Kadź, pojemnik lub wiadro o pojemności 19-20L
 • Długi kij do mieszania, który sięgnie do dna pojemnika
 • Wodę
 • Tkaniny lub ubrania, które chcesz farbować

 

Jak przygotować się do barwienia Tie Dye Indigo z zestawem JACQUARD?

 1. Wypełnij wiadro o pojemności 19-20L ciepłą wodą z kranu (15-16L wody).
 2. Wsyp do do wody zawartość opakowania wstępnie zredukowanego barwnika (JACQUARD Pre-reduced Indigo) i wymieszaj.
 3. Mieszając, powoli dodawaj sodę kalcynowaną (JACQUARD Soda Ash) i środek redukujący (JACQUARD Sodium Hydrosulfite).
 4. Delikatnie, ale dokładnie mieszaj zawartość kadzi ruchem kołowym w jednym kierunku. Kiedy uznasz, że płyn jest dobrze wymieszany, stopniowo zwalniaj i w pewnym momencie odwróć kierunek mieszania. Po całkowitym wymieszaniu, delikatnie i powoli wyjmij kij przesuwając po jednej z krawędzi. Przykryj pojemnik pokrywą i odczekaj 15-30 minut. Dla lepszych efektów możesz odczekać 60 minut. 
 5. Po upływie tego czasu usuń pokrywę. Górna część roztworu może być pokryta cienką niebieską warstwą. Używając rękawiczek ochronnych przesuń tę warstwę do krawędzi pojemnika i usuń. Płyn barwiący powinien być przezroczysty, żółty lub żółto-zielony. Jeżeli tak nie jest, odczekaj jeszcze 30 minut i sprawdź ponownie. 

 

Proces barwienia tkanin w kolorze Indygo (kąpiel barwiąca krok po kroku):

 1. Złóż, albo zwiąż swoją tkaninę, koszulkę, bluzę lub inny element garderoby, który chcesz farbować.
 2. Dokładnie zmocz lub namocz tkaninę w wodzie. 
 3. Zdejmij pokrywę z pojemnika. Jeżeli na powierzchni zauważysz cienką niebieską warstwę, usuń ją używając rękawiczek ochronnych. Po prostu przesuń tę warstwę do krawędzi pojemnika.
 4. Wyciśnij nadmiar wody i powietrza z tkaniny. 
 5. Ściśniętą tkaninę powoli zanurzaj w roztworze. Po zanurzeniu delikatnie poruszaj tkaniną, upewniając się, że barwnik równomiernie wniknie w niezwiązane części. Możesz to robić przez minutę (do kilku minut). Nie dopuszczaj do kontaktu barwionych ubrań z dnem kadzi ponieważ tam mogą znajdować się osady, które mogą zaplamić materiał. 
 6. Kiedy będziesz gotowy, powoli wyjmuj barwioną tkaninę z kadzi ściskając ją pod powierzchnią. Nie dopuszczaj do rozpryskiwania się kropel ponieważ może powodować to natlenienie roztworu. Farbowany przedmiot będzie żółty lub żółto-zielony (podobnie, jak kolor roztworu). Odcienie niebieskiego zaczną pojawiać się powoli po kontakcie tkaniny z tlenem pochodzącym z powietrza. Przykryj pojemnik pokrywą.
 7. Odłóż farbowaną tkaninę na bok, by mogła się całkowicie utlenić. Możesz odwrócić przedmiot i rozłożyć wszystkie obszary, które chcesz zmienić na kolor niebieski. Utleniaj przez około 20 minut. 
 8. Po utlenieniu ubrania (tkaniny) możesz powtórzyć kroki od 4 do 7, by uzyskać ciemniejsze odcienie niebieskiego lub od razu spłukać nadmiar barwnika, rozwiązać tkaninę i zmyć ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu.
 9. Po zakończeniu sesji farbowania użyj mieszadła, by delikatnie wymieszać zawartość kadzi, okrężnymi ruchami (tak jak poprzednio). Przykryj pojemnik pokrywą i odczekaj co najmniej 1 godzinę przed ponownym użyciem. Z tego roztworu będziesz mógł korzystać przez kilka dni. W tym czasie kilkukrotnie możesz farbować kolejne ubrania.
 10. Kiedy będziesz gotowy do usunięcia zawartości pojemnika, wylej zawartość do kanalizacji. Dokładnie wyczyść pojemnik i akcesoria przy pomocy środka czyszczącego w proszku lub mydła. 

 

Dodatkowe informacje na temat farbowania metodą Tie Dye Indygo

 • Ogólną ideą utrzymywania kadzi Indygo, jest podtrzymywanie roztworu z barwnikiem bez dostępu do tlenu. Dlatego unikaj chlapania i energicznych ruchów ograniczając dostęp do powietrza. Wyciśnij też nadmiar powietrza z tkaniny.
 • Przechowuj kadź w temperaturze pokojowej (20-29°C), w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Pojemnik przechowuj zawsze przykryty pokrywą.
 • Pamiętaj, że osiągnięty kolor jest zawsze ciemniejszy, kiedy tkanina jest mokra. Po wyschnięciu możesz przekonać się o tym, że osiągnięty efekt jest nieco jaśniejszy. 

Uwagi i wskazówki

Tie Dye Indigo - pomysły na wzory po barwieniu

Najbardziej ekscytujące w procesie farbowania ubrań jest to, że dzięki tym barwnikom w bardzo łatwy sposób możesz osiągać wspaniałe, różnorodne efekty. Poniżej tylko kilka z wielu pomysłów na wykreowanie ciekawych wzorów.

 • Basic accordion fold (podstawowy fałd akordeonowy) - to jedna z najłatwiejszych technik, którą możesz stosować w procesie barwienia Tie Dye osiągając mnóstwo ciekawych efektów. Wystarczy, że złożysz tkaninę w harmonijkę (jak akordeon), przekładając drewnianymi klockami każde zagięcie i ściskając całość gumkami. Możesz stosować tę metodę na różne sposoby, np. ściskając złożoną w harmonijkę tkaninę gumkami bez umieszczania kawałków drewna w zagięciach. Możesz też pozaginać krawędzie i dopiero złożyć całość w harmonijkę. Składanie w materiału w harmonijkę możesz zacząć od krawędzi, ale możesz też zacząć od rogu. Drewniane klocki wewnątrz możesz lokować pod różnym kątem osiągając różne efekty. ... etc.
 • Circles or Spots (kręgi lub plamy) - jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów wzorniczych w technice Tie Dye jest okrąg (koło, plama) o dowolnej wielkości. Taki wzór wykonasz w prosty sposób poprzez podciągnięcie w jednym miejscu tkaniny, tworząc "kapturek" i kilka centymetrów niżej zaciskając gumką. Możesz wykorzystywać do tego celu wypełniacz, wokół którego owiniesz skrawek materiału, np. kamień, fasolkę, kasztan ... etc. Wiązanie gumką wykonaj poniżej wypełniacza. Jeżeli chcesz wykonać koncentryczne okręgi, zaciśnij poniżej podciągniętej tkaniny kilka gumek, np. 2 lub 3. Aby uzyskać białą plamę lub kropkę, cały podciągnięty obszar przykryj folią i zaciśnij gumką.

 

Jak kreować inne techniki barwienia tkanin

To tylko kilka wskazówek i pomysłów, które pomogą Ci zacząć przygodę z barwieniem tkanin. W trakcie pracy z zestawem JACQUARD Indigo Tie Dye Kit szybko wpadniesz na wiele nowych pomysłów i opracujesz własne unikalne techniki tworzenia wzorów. Możesz na przykład barwić tkaniny już wcześniej farbowane, drukowane lub wzorzyste. Jeżeli zechcesz, możesz połączyć wiele wzorów w ramach jednego projektu. Wykonuj różnego rodzaju wiązania i zaciskaj tkaninę na różne sposoby. Możesz zszywać tkaninę, a następnie usuwać szwy, by osiągać kolejne efekty. Jeżeli do dyspozycji masz plastikową rurkę, owiń tkaninę wokół niej, zaciśnij, zegnij rurkę i sprawdź co z tego wyjdzie. Możliwości jest mnóstwo, a ogranicza Cię tylko wyobraźnia. 

Eksperymentuj z różnymi przedmiotami do zaciskania, np. spinacze do bielizny lub papieru. Niektóre z popularnych artykułów gospodarstwa domowego mogą być źródłem niesamowicie ciekawych wzorów. Możesz tkaniny składać również na mnóstwo sposobów, np. złożyć w innym kierunku lub powtórnie spłukać, by ponownie farbować. Być może odkryjesz coś, co podbije świat customizacji i rękodzieła. Baw się swoją twórczością i kreuj nowe efekty!

*Zdjęcia obrazujące proces znajdziesz w pełnej wersji oryginalnej instrukcji dostępnej w sekcji ZAŁĄCZNIKI. 

 

Ważne uwagi końcowe

Ten zestaw zawiera proszek barwiący, węglan sodu i podsiarczyn sodu. Może być szkodliwy w przypadku niewłaściwego użycia. Zapoznaj się z instrukcją i ostrzeżeniami na opakowaniach poszczególnych produktów wchodzących w skład zestawu. Produkt nie może być używany przez dzieci, chyba że pod ścisłym nadzorem osoby dorosłej. Zgodny z ASTM D-4236. PRZECHOWUJ POZA ZASIĘGIEM DZIECI!

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.

JACQUARD Indygo Tie Dye Kit i baw się w barwienie tkanin

Barwienie tkanin na niebiesko, granatowo, indygo. Farbowanie ubrań metodą tie dye - rękodzieło, customizacja, personalizacja.

Rękodzieło na ubraniach z zestawem Indigo Tie Dye Kit JACQUARD

Rękodzieło na odzieży, barwienie ubrań, tkanin, tekstyliów. Niebieski barwnik indygo. Indigo tie dye jacquard. Customizuj, personalizuj.
Zestaw do farbowania w kolorze indygo
JACQUARD Indigo Tie Dye Kit / Zestaw do farbowania tkanin w odcieniach koloru niebieskiego
Cena: 88,00 zł 79,20 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów