JACQUARD Procion MX Dye 0.66oz / Barwniki do tkanin z naturalnych włókien roślinnych (celulozowych)

Barwnik do tkanin

Dodaj opinię
 • Cena: 29,99 zł / szt.
 • Pokaż wszystkie kolory (40)
 • szt.
  Niedostępny
 • Większość naszych klientów nie ma żadnego problemu z doborem koloru produktu na podstawie informacji zawartych na stronie. Najczęściej niewielka różnica w kolorze nie sprawia w praktyce żadnych kłopotów. Pamiętaj jednak, że każdy monitor jest inaczej wyregulowany i właściwy kolor produktu może się nieco różnić od tego, co widzisz na ekranie

Dodaj do Twojej listy
  Możesz otrzymać gratis
  nr 1
  TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hydroalcoholic Hand Gel 70% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 199 zł
  nr 2
  TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS TARRAGO HEALTHCARE Hand Sanitizer 78% Alk. 125ml - GRATIS
  brakuje 209 zł
 • Kod: F-PMX1
 • Producent: Jacquard
 • Waga: 0.1 kg
 • Dostępność: Brak / Na zamówienie

 • Historia ceny

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Rekomendowane materiały:

Do jeansu i tkanin

Do jeansu i tkanin

Do tekstyliów

Do tekstyliów

Podstawowe właściwości produktu:

Koloryzacja

Koloryzacja

Produkt najczęściej stosowany do:

Butów

Butów

Odzieży

Odzieży

Farbowanie tkanin "na zimno"

Barwnik do customizacji jedawbiu, wełny, tkanin JACQUARD

Wyjątkowe barwniki do tkanin, których możesz używać do farbowania ubrań i akcesoriów "na zimno", bez użycia kuchenki i utrwalania termicznego. Kolor w postaci skoncentrowanego proszku wystarczy zmieszać z wodą kranową i utrwalić chemicznie aktywatorem. Barwnik JACQUARD Procion MX Dye to produkt o unikatowych właściwościach, które czynią go niekwestionowanym królem customizowania odzieży w wielu technikach. Do farbowania wystarczy ci barwnik, zimna woda i aktywator w postaci sody kalcynowanej (węglan sodu) dla tkanin z włókien naturalnych lub octu i soli niejodowanej dla tkanin proteinowych. Przy pomocy Procion MX możesz farbować tkaniny z naturalnych włókien celulozowych, np. bawełna, len, płótno, juta, ramia, sizal, konopie, papier, rayon. Produkt możesz wykorzystać również przy barwieniu niektórych włókien proteinowych, np. przędza, runo i tkaniny wełniane. Efekt jest piekielnie trwały ponieważ pigment reaguje bezpośrednio z włóknami celulozowymi tworząc bardzo silne wiązanie kowalencyjne. Dzięki temu zapewniasz swoim projektom ponadprzeciętną odporność na pranie, odbarwienia czy przebarwienia. W celu uzyskania intensywnych kolorów używaj większej ilości pigmentu, a jeżeli chcesz osiągnąć kolory pastelowe zmniejsz ilość sproszkowanego barwnika. Wszystkie kolory możesz ze sobą mieszać, w celu uzyskania nieskończonej liczby kolejnych barw i odcieni. 

 • TECHNIKI - Tie Dye, Ice Dyeing, barwienie zanurzeniowe, batik, sitodruk, aplikacja bezpośrednia, gradacja / ombre dyeing, barwienie natryskowe i inne.
 • POWIERZCHNIE - włókna celulozowe: bawełna, len, płótno, konopie, juta, ramia, sizal, papier, sztuczny jedwab i inne. Niektóre włókna proteinowe: przędza, tkaniny wełniane, runo. 

Zawartość: 0,66oz / 18,71g (wystarcza na zafarbowanie 0,45kg suchej tkaniny). 

Alternatywny sposób na barwienie ubrań

Barwnik na zimno do personalizacji kicksów, jeansu, tekstyliów JACQUARD

Reaktywny barwnik Procion MX, którym możesz farbować tkaniny i ubrania przy użyciu zimnej wody bez konieczności termicznego utrwalania efektu. Jeżeli dotychczas korzystałeś tylko ze standardowych barwników, zdecydowanie warto sprawdzić tę wyjątkową alternatywę. Tworząc rękodzieło na odzieży i akcesoriach, dobrze mieć wybór, by stosować optymalne techniki dostosowane do każdego artystycznego projektu. 

Sposób użycia

Tie Dye - metoda farbowania tkanin przez wstępne namaczanie (soda kalcynowana)

Pamiętaj, by wstępnie wyprać tkaninę lub ubranie przed farbowaniem w celu usunięcia z powierzchni impregnatów, tłuszczu i zabrudzeń.

 1. Załóż rękawiczki i rozpuść 1 szklankę sody kalcynowanej na galon wody (3,785L). Namaczaj tkaninę w roztworze przez co najmniej 20 minut. Następnie wykręć ręcznie. 
 2. Złóż i zwiąż materiał w zdefiniowany planowanym wzorem sposób.
 3. W szklance wody z kranu wymieszaj 2 lub więcej łyżeczek barwnika. Farbę nanieś na tkaninę za pomocą spryskiwacza, aplikatora, pędzla lub gąbki. Odwróć tkaninę i to samo zrób na drugiej stronie. Zastosuj tyle kolorów, ile zechcesz. Pamiętaj jednak, że przesycenie może spowodować zlewanie się poszczególnych barw.
 4. Przykryj tkaninę folią i odstaw na 12-24h w ciepłym miejscu.
 5. W założonych rękawiczkach płucz zabarwioną tkaninę. Najpierw chłodną wodą, a następnie coraz cieplejszą. Po 3 lub 4 płukaniach, gdy woda jest już prawie czysta, przygotuj detergent o neutralnym pH. Użyj 2-3 galonów bardzo ciepłej wody z kranu i 1,5 łyżeczki detergentu o neutralnym pH. Tkanina powinna pozostawać w takim roztworze przez 5-10 minut. Spłucz 3-4 razy ciepłą wodą. 

 

Barwienie zanurzeniowe

Technika barwienia zanurzeniowego polega na zanurzeniu tkaniny przez określony czas w kąpieli farbiarskiej przygotowanej przy pomocy wody, barwnika i odpowiednich substancji chemicznych. Aby uzyskać równomierny kolor farbowanej tkaniny, często mieszaj. Do przechowywania roztworu barwiącego możesz użyć emaliowanego pojemnika, naczynia ze stali nierdzewnej lub plastikowego wiadra.

Przygotowanie reaktywnej kąpieli barwiącej

 • Aby uzyskać równomierny kolor, musisz umożliwić tkaninie swobodne poruszanie się w kąpieli barwiącej.
 • Dodatkowa woda w kąpieli barwiącej rozcieńczy barwnik, zmniejszy głębokość koloru i wydłuży czas barwienia.
 • Aby zapobiec nierównomiernemu farbowaniu, często mieszaj (co 2-5 minut). 
 • Mieszaj kąpiel barwiącą w gumowych rękawicach ochronnych, wyciągając i wkładając tkaninę do pojemnika przy pomocy drewnianego kija. Po wyciągnięciu rozkładaj tkaninę prostując zagniecenia i wkładaj ponownie do kąpieli w innej konfiguracji. 
 • Do mieszania przędzy używaj 2 patyków. Delikatnie włóż jeden patyk w motek (w pobliżu wiązania krzyżowego) i unieś nad taflę roztworu. Drugim patykiem unieś inny fragment przędzy w analogiczny sposób. Usuń pierwszy patyk i użyj go, by ulokować przędzę ponownie w kąpieli barwiącej w innej konfiguracji. 

Więcej instrukcji, wskazówek i porad w filmach instruktażowych na karcie produktu oraz w plikach PDF, które znajdziesz w sekcji ZAŁĄCZNIKI!

Uwagi i wskazówki

barwnik do zmiany koloru butów, jeansu, tkanin. Nadaje się do wełny, jedwabiu, piór i innych
 • W celu uzyskania koloru czarnego, z reguły powinieneś użyć podwójnej dawki barwnika.
 • Każde włókno może reagować inaczej, co na różnych tkaninach może dawać odmienne efekty. Dlatego zawsze przed użyciem wykonaj próbę weryfikującą na konkretnym materiale.
 • Pamiętaj, że omówione na stronach techniki barwienia to jedynie propozycje i sugestie. Optymalne sposoby opracujesz na drodze własnego doświadczenia.

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.

Karta kolorów dla barwników do tkanin JACQUARD Procion MX

Jacquard Procion MX farby do farbowania, malowania tkanin, tekstyliów. Rękodzieło, Custom. Wybór kolorów.
Barwniki do bawełny, płótna, lnu, juty, ramia, sizal. Barwnik do tkanin celulozowych, roślinnych.
JACQUARD Procion MX Dye 0.66oz / Barwniki do tkanin z naturalnych włókien roślinnych (celulozowych)
Cena: 29,99 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów