OFFICIAL EU DISTRIBUTOR

JACQUARD iDye Poly 0.49oz / Barwniki do poliestru, nylonu, tkanin syntetycznych i tworzyw sztucznych

Barwnik do tkanin syntetycznych

Dodaj opinię
 • Cena: 28,00 zł / szt.
 • Pokaż wszystkie kolory (16)
 • szt.
 • Większość naszych klientów nie ma żadnego problemu z doborem koloru produktu na podstawie informacji zawartych na stronie. Najczęściej niewielka różnica w kolorze nie sprawia w praktyce żadnych kłopotów. Pamiętaj jednak, że każdy monitor jest inaczej wyregulowany i właściwy kolor produktu może się nieco różnić od tego, co widzisz na ekranie

Dodaj do Twojej listy
 • Kod: F-JID1447
 • Producent: Jacquard
 • Kod producenta: 743772022886
 • Waga: 0.04 kg
 • Dostępność: Stan magazynowy - Mało

 • Historia ceny

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Barwienie poliestru, nylonu i tworzyw sztucznych

Barwnik do customizacji poliestru, tkanin syntetycznych

JACQUARD iDye Poly to prawdopodobnie jedyny tak skuteczny barwnik do farbowania poliestru, nylonu, syntetycznych tkanin i tworzyw sztucznych. Teraz masz jeszcze więcej argumentów i możliwości w swojej rękodzielniczej aktywności nie tylko na ubraniach, ale i ozdobach, akcesoriach i dodatkach. Barwić możesz niemal wszystko, co syntetyczne - ubrania, akcesoria, guziki, dyski frisbee, Worbla & Thibra, przedmioty drukowane w 3D, zabawki, lalki, peruki, powłoki uretanowe, korki, i wiele innych rzeczy. Barwnik iDye Poly umieszczony jest w rozpuszczalnym woreczku, który możesz wrzucić do wody bez ryzyka bezpośredniego kontaktu z pigmentem i zabrudzenia. Następnie pozostanie dodać do kąpieli barwiącej tkaninę lub przedmiot, który chcesz zafarbować, zagotować i cieszyć się zupełnie innym kolorem. Kolory iDye Poly możesz używać również do technik transferu sublimacyjnego i do barwienia nici poliestrowych, które są powszechnie stosowane do szycia odzieży produkowanej komercyjnie. Barwniki JACQUARD są bardzo chętnie wykorzystywane nie tylko przez Miłośników Rękodzieła i Customizerów, ale również przez Artystów Cosplay! Farbuj, twórz piękne rzeczy i baw się dobrze!

 • POWIERZCHNIE - poliester, nylon, mieszanki poli/bawełny*, tworzywa sztuczne i inne

*W przypadku tkanin mieszanych, które zawierają zarówno włókna syntetyczne, jak i naturalne, użyj jednocześnie obu barwników: JACQUARD iDye do tkanin naturalnych + JACQUARD iDye Poly to tkanin syntetycznych. Możesz spróbować użyć 2 innych kolorów, by uzyskać ciekawe efekty. 

Zawartość: 0,49oz / 14g

Barwnik nie tylko do ubrań, ale i do akcesoriów

Barwnik do personalizacji odzieży, jeansu, sztucznych, syntetycznych tkanin JACQUARD idye poly

O ile farbowanie naturalnych tkanin przy pomocy dedykowanych barwników nie stanowi większego problemy, to sztuczne, syntetyczne materiały najczęściej barwi się dość trudno przy pomocy standardowych produktów. Właśnie dlatego amerykańska marka JACQUARD stworzyła specjalny barwnik do sztucznych włókien - iDye Poly. Dzięki niemu możesz swobodnie customizować nie tylko ubrania z materiałów syntetycznych, ale i różnego rodzaju akcesoria i dodatki. Mając zestaw tych wyjątkowych produktów na warsztacie, Twoje rękodzieło zyska jeszcze więcej opcji oraz możliwości na wielu poziomach artystycznej działalności. Farbuj, customizuj, pesonalizuj i twórz unikalne przedmioty, obok których nikt nie przejdzie obojętnie!

Sposób użycia

barwnik do zmiany koloru ubrań, jeansu, tkanin. Nadaje się do poliestru, tworzyw sztucznych, guzików, lalek, cosplay

Poliester jest trudnym materiałem do barwienia i dla osiągnięcia dobrych rezultatów wymaga wysokiej temperatury w procesie farbowania. Dlatego producent zaleca barwienie tkanin poliestrowych tylko metodą blatu kuchennego! 

 

Uwaga!

Instrukcje dotyczą uzyskania najbardziej wyrazistego koloru. By osiągnąć jaśniejsze odcienie, rozpuść opakowanie barwnika w małym pojemniku z gorącą wodą i dodaj mniejszą (odpowiednią) ilość roztworu do kąpieli barwiącej, aby uzyskać oczekiwany odcień. Pamiętaj, że im dłużej tkaninę będziesz trzymał w kąpieli barwiącej, tym głębszy kolor uzyskasz. 

 

Barwienie poliestru i nylonu (100%) metodą blatu kuchennego

 • Napełnij garnek ze stali nierdzewnej lub emalii ciepłą wodą w ilości umożliwiającej swobodne poruszanie się tkaniny. Włącz wysoką temperaturę.
 • Dodaj rozpuszczalne opakowanie z barwnikiem JACQUARD iDye Poly wraz ze wzmacniaczem koloru JACQUARD iDye Color Intensifier (opcjonalnie) do wody i mieszaj do rozpuszczenia.
 • Umieść w kąpieli barwiącej wstępnie zwilżoną tkaninę lub ubranie i gotuj, często mieszając przez 30-60 minut. Utrzymuj wysoką temperaturę. Aby uzyskać jednolity kolor, stale mieszaj. 
 • Po zakończonym procesie barwienia, wypierz zafarbowaną tkaninę lub odzież z łagodnym detergentem i wysusz. 

 

Jak farbować mieszanki poliestrowe z naturalnymi tkaninami?

 • Dla mieszanek poliestrowych zastosuj barwnik JACQUARD iDye Poly razem z barwnikiem do tkanin naturalnych JACQUARD iDye.
 • Postępuj zgodnie z metodą barwienia na blacie kuchennym. Pozwól, aby mieszanka barwników gotowała się przez 30-60 minut.

Przed użyciem zapoznaj się z filmami na karcie produktu oraz plikami PDF w sekcji ZAŁĄCZNIKI. 

Uwagi i wskazówki

 • Używaj barwnika iDye Poly w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, ponieważ nie jest on bezwonny.
 • Zawsze przed właściwym barwieniem wykonaj test, ponieważ tkaniny na rynku są bardzo różne. Dlatego wyniki barwienia mogą być odmienne. Najwięcej zależy od rodzaju tkaniny, temperatury kąpieli barwiącej i czasu trwania procesu. 
 • Naczyń i narzędzi używanych do barwienia nigdy więcej nie wykorzystuj do celów spożywczych i przechowywania żywności.
 • Pozostałości po kąpieli barwiącej możesz wylewać do systemów drenażowych / septycznych. 

 

Który rodzaj barwnika iDye wybrać do poszczególnych materiałów?

 • Do 100% naturalnych tkanin stosuj barwnik JACQUARD iDye for Natural Farbrics
 • Do 100% poliestrowych i nylonowych powierzchni stosuj JACQUARD iDye Poly
 • W przypadku tkanin łączących w sobie włókna naturalne i syntetyczne połącz oba wyżej wymienione barwniki w podobnych kolorach

 

Dla najlepszych rezultatów

 • Przed rozpoczęciem procesu barwienia, zapoznaj się z filmami instruktażowymi na karcie produktu, instrukcją na opakowaniu, oraz plikami PDF w sekcji ZAŁĄCZNIKI
 • Aby uzyskać optymalną siłę barwienia oraz intensywność koloru, stosuj metodę blatu kuchennego
 • Podczas kąpieli barwiącej stale mieszaj, by uzyskać jednolity kolor
 • By osiągnąć jaśniejsze kolory używaj mniejszej ilości barwnika

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.

Karta kolorów barwnika do syntetycznych tkanin i tworzyw sztucznych JACQUARD iDye Poly

Farbowanie syntetycznych tkanin i tworzyw sztucznych barwnikiami JACQUARD iDye Poly - próbnik kolorów. Rękodzieło, cystom, cosplay.

Przykłady zastosowania barwnika JACQUARD iDye Poly

Barwniki do farbowania sztucznych materiałów, tkanin syntetycznych, tekstyliów, tworzyw sztucznych, poliestru, nylonu. Cosplay, rękodzieło.
Barwniki do farbowania poliestru, nylonu, tkanin sztucznych. Barwienie ubrań. Rękodzieło, cusotom.
JACQUARD iDye Poly 0.49oz / Barwniki do poliestru, nylonu, tkanin syntetycznych i tworzyw sztucznych
Cena: 28,00 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów