CYBER MONDAY - ostatnia szansa na mocne rabaty

::

JACQUARD iDye for Natural Fabrics 0.49oz / Barwniki do farbowania tkanin naturalnych - bawełny, lnu, jedwabiu

Barwnik do tkanin naturalnych

(1) Dodaj opinię
 • Cena: 28,00 zł 25,20 zł / szt.
 • Pokaż wszystkie kolory (30)
 • szt.
 • Większość naszych klientów nie ma żadnego problemu z doborem koloru produktu na podstawie informacji zawartych na stronie. Najczęściej niewielka różnica w kolorze nie sprawia w praktyce żadnych kłopotów. Pamiętaj jednak, że każdy monitor jest inaczej wyregulowany i właściwy kolor produktu może się nieco różnić od tego, co widzisz na ekranie

Dodaj do Twojej listy
 • Kod: F-JID14
 • Producent: Jacquard
 • Waga: 0.1 kg
 • Dostępność: Stan magazynowy - Mało

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Rekomendowane materiały:

Do jeansu i tkanin

Do jeansu i tkanin

Podstawowe właściwości produktu:

Koloryzacja

Koloryzacja

Produkt najczęściej stosowany do:

Butów

Butów

Odzieży

Odzieży

Farbowanie ubrań

Barwnik do customizacji tkanin, bawełny, wełny, JACQUARD idye

Farbowanie ubrań i dodatków wykonanych z naturalnych tkanin jeszcze nigdy nie było łatwiejsze! Barwnik kwasowy JACQUARD iDye for Natural Fabrics to najwyższej jakości pigment do bawełny, lnu i jedwabiu, który możesz wykorzystywać w swojej artystycznej działalności na odzieży oraz akcesoriach. Możesz stosować je przy customizacji jeansowych spodni i kurtek, a także bawełnianych koszulek, bluz, skarpetek oraz innych elementów garderoby. idealnie sprawdzą się również przy regeneracji koloru spranych, wypłowiałych i wyblakniętych ubrań. Barwniki JACQUARD iDye zamknięte są w rozpuszczalnym woreczku, który bez obaw możesz wrzucić do kąpieli barwiącej lub pralki. Opakowanie się rozpuści, a tkanina zostanie poddana procesowi farbowania bez zbędnego ryzyka, zamieszania i bałaganu. Dzięki temu nigdy nie będziesz musiał narażać się na kontakt z rozsypującym się, brudzącym proszkiem. Barwnik iDye możesz stosować w obu technikach farbowania - na kuchence lub w pralce (cykl prania z najwyższą temperaturą). 

 • POWIERZCHNIE - bawełna, len, jedwab naturalny i sztuczny, płótno i inne

Zawartość: 0,49oz / 14g

Barwniki do jeansu - farbuj spodnie, kurtki i katany

Barwnik do barwienia odzieży, jeansu, tkanin JACQUARD idye. Farbowanie jeansowych spodni, kurtek, katan, kamizelek. Rękodzieło.

Customizacja jeansowych spodni, kurtek, katan i kamizelek to odrębna dziedzina sztuki, w której z powodzeniem wykorzystasz niesamowite barwniki do tkanin JACQUARD iDye. Dzięki nim, możesz nie tylko zupełnie zmienić kolor jeansu, ale poprzez przeróżne techniki farbowania masz możliwość osiągać przeróżne, niesamowite efekty. Poza tym, zabarwione spodnie czy kurtkę możesz następnie potraktować jak płótno do malowania, na którym przy pomocy farb akrylowych stworzysz prawdziwe dzieło sztuki. Personalizowane katany jeansowe cieszą się ogromną popularnością i na stałe wgryzają się w światowe trendy. Ponadto customizowane ubrania stanowią jeden z najlepszych pomysłów na prezent "skrojony na miarę". Na realizowanym projekcie możesz ująć dosłownie wszystko, nawiązując, np. do wspomnień, pasji lub ulubionych przedmiotów danej osoby. Czy możesz sobie wyobrazić lepszy prezent dla kogoś bliskiego? Jeżeli tak, to na pewno z trudnością. Farbuj jeans, customizuj ubrania i baw się rękodziełem na tkaninach! 

Sposób użycia

Barwienie ubrań metodą blatu kuchennego

Pamiętaj, że garnków, pojemników i sztućców oraz narzędzi stosowanych do barwienia, nie należy używać więcej do żywności!

 1. Napełnij garnek ze stali nierdzewnej lub emalii ciepłą wodą w ilości umożliwiającej swobodne poruszanie się tkaniny. Włącz nagrzewanie na średnim poziomie. 
 2. Wrzuć rozpuszczalny woreczek z barwnikiem do tkanin JACQUARD iDye do wody i mieszaj, aż do całkowitego rozpuszczenia.
 3. W przypadku farbowania bawełny, lnu i sztucznego jedwabiu rozpuść 1 filiżankę (270g) niejodowanej soli w niewielkiej ilości gorącej wody o dodaj roztwór do kąpieli barwiącej. W przypadku barwienia naturalnego jedwabiu dodaj 1/3 filiżanki (78ml) białego octu zamiast soli. Unikaj wylewania tych roztworów bezpośrednio na tkaninę. 
 4. Wrzuć do kąpieli barwiącej wstępnie zwilżoną tkaninę i podnieś temperaturę do około 185°F / 85°C (nieco poniżej temperatury wrzenia).
 5. Gotuj na wolnym ogniu i mieszaj przez 30 minut. 
 6. Wyłącz kuchenkę i wyjmij tkaninę z kąpieli barwiącej. Uważaj, ponieważ zarówno tkanina, jak i woda będą gorące! Używaj rękawiczek ochronnych, ponieważ pozostałości barwnika mogą poplamić skórę.
 7. Płukaj tkaninę w zimnej wodzie z łagodnym detergentem, a następnie wysusz. 

 

Farbowanie tkanin metodą pralki ładowanej od góry

 1. Napełnij pralkę tylko taką ilością gorącej wody, która zapewni barwionej tkaninie swobodne poruszanie się. 
 2. Dodaj rozpuszczalny woreczek z barwnikiem do tkanin JACQUARD iDye i mieszaj przez 30 sekund, aż opakowanie się rozpuści.
 3. W przypadku farbowania bawełny, lnu i sztucznego jedwabiu dodaj jedną filiżankę (270g) niejodowanej soli. W przypadku naturalnego jedwabiu dodaj 1/3 szklanki (78ml) białego octu. 
 4. Wrzuć do pralki wstępnie zwilżoną tkaninę. 
 5. Wydłuż czas barwienia, resetując cykl prania przed rozpoczęciem cyklu płukania. Im dłuższy czas farbowania, tym ciemniejszy kolor i utrwalenie efektu. Producent rekomenduje 50-60 minut. 
 6. Poczekaj na zakończenie cyklu. 
 7. Wypierz zafarbowaną odzież z łagodnym detergentem w zimnej wodzie, a następnie wysusz. 

Uwaga!
Większość pralek zatrzymuje trochę wody pod koniec cyklu. Po barwieniu uruchom krótki cykl prania/płukania zwykłym detergentem, aby usunąć pozostałości barwnika. Jeżeli dysponujesz twardą wodą, wytrzyj wnętrze, ponieważ zgromadzona piana w takim przypadku może zatrzymywać cząsteczki barwnika. 

Barwienie odzieży metodą pralki ładowanej od przodu

 1. Rozpuść opakowanie barwnika do tkanin JACQUARD iDye w około 2 szklankach gorącej wody. 
  - Jeżeli farbujesz bawełnę, len lub sztuczny jedwab rozpuść 1 filiżankę niejodowanej soli w około 1 litrze gorącej wody. 
  - Jeżeli barwisz naturalny jedwab, użyj 1/3 szklanki białego octu zamiast soli. 
  Uwaga! W przypadku pralki ładowanej od przodu z płukaniem wstępnym, należy dodać barwnik między cyklami płukania i prania.
 2. Wlej na dno komory pralki rozpuszczony roztwór z barwnikiem iDye oraz rozpuszczoną sól lub ocet.
 3. Włóż do wnętrza wstępnie zwilżoną tkaninę, którą chcesz farbować. 
 4. Ustaw pralkę na najwyższą możliwą temperaturę i najdłuższy możliwy cykl prania. Jeżeli masz możliwość przedłużenia cyklu prania, zrób to. Im dłużej możesz pozostawić tkaninę w cyklu prania/farbowania, tym ciemniejszy kolor i lepsze utrwalenie uzyskasz.
 5. Wypłukaj zafarbowaną tkaninę w zimnej wodzie z łagodnym detergentem, a następnie wysusz. 

Uwaga! 
Po zakończeniu procesu barwienia dokładnie oczyść pralkę. Większość maszyn ładowanych od przodu zbiera resztki zabarwionej wody w uszczelce przednich drzwiczek i zatrzymuje pozostałości wewnątrz. Ostrożnie oczyść uszczelkę i uruchom krótki cykl ze standardowym detergentem, by pozbyć się pozostałości po farbowaniu. Zapoznaj się z instrukcją obsługi pralki, by uzyskać konkretne instrukcje dotyczącej jej czyszczenia. 

 

Jak farbować mieszanki poliestrowe?

 1. Dla mieszanek poliestrowych zastosuj barwnik JACQUARD iDye Poly razem z barwnikiem JACQUARD iDye. 
 2. Postępuj zgodnie z metodą barwienia na blacie kuchennym. Pozwól, aby mieszanka barwników gotowała się przez 30-60 minut.  

 

Jak barwić mieszankę bawełny i jedwabiu?

W takim przypadku możesz zastanawiać się czy dodać do kąpieli barwiącej sól czy ocet. Masz 3 możliwości:

 1. To nie jest problem strategiczny - obie mieszanki będą działać, więc wybierz jedną z nich (dowolną). 
 2. Nie dodawaj żadnej mieszanki, ale koniecznie użyj podwyższonej temperatury podczas kąpieli barwiącej (metoda blatu kuchennego).
 3. Przygotuj 2 oddzielne kąpiele barwiące - jedną z solą, a drugą z octem. Ta opcja jest z reguły najlepsza dla najciemniejszych kolorów. 

Zapoznaj się w Video Tutorialami na karcie produktu oraz plikami PDF z sekcji ZAŁĄCZNIKI!

Uwagi i wskazówki

 • Łatwe w użyciu opakowanie z rozpuszczalnym woreczkiem i barwnikiem. Wewnątrz kartonika znajdziesz rozpuszczalny w wodzie woreczek, który możesz wrzucić do kąpieli barwiącej w całości, bez konieczności rozcinania.
 • Wyniki farbowania mogą się różnić w zależności od tkaniny, temperatury kąpieli barwiącej i czasu barwienia. Staraj się zawsze wykonać test w celu weryfikacji efektu.
 • Pozostałość po kąpieli barwiącej jest bezpieczna i możesz ją wylewać do systemów drenażowych / septycznych.
 • Do barwionych naturalnych tkanin możesz użyć utrwalacza JACQUARD iDye Fixative, który sprawi że kolory farbowanych ubrań długo pozostaną intensywne i odporne na odbarwienia, przebarwienia i wyblaknięcie. 

 

Który rodzaj barwnika iDye wybrać do poszczególnych materiałów?

 • Do 100% naturalnych tkanin użyj JACQUARD iDye for Natural Farbrics
 • Do 100% poliestrowych i nylonowych powierzchni używaj JACQUARD iDye Poly
 • W przypadku tkanin łączących w sobie włókna naturalne i syntetyczne połącz oba wyżej wymienione barwniki w podobnych kolorach

 

Dla najlepszych rezultatów

 • Przed rozpoczęciem procesu farbowania, zapoznaj się z filmami instruktażowymi na karcie produktu, instrukcją na opakowaniu, oraz plikami PDF w sekcji ZAŁĄCZNIKI
 • Aby uzyskać optymalną siłę barwienia oraz intensywność koloru, stosuj metodę blatu kuchennego
 • Podczas kąpieli barwiącej stale mieszaj, by uzyskać jednolity kolor
 • Dla uzyskania jaśniejszych odcieni używaj mniejszej ilości barwnika

 

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.

Piękne kolory barwników do ubrań JACQUARD iDye

Farbowanie ubrań, tkanin, odzieży. Rękodzieło, customizacja, personalizacja. Barwniki do jeansu, koszulek, bluz.

Dostępne kolory barwników do tkanin JACQUARD iDye

Karta kolorów barwników kwasowych do ubrań z jeansu, bawełny, lnu, jedwabiu. Farbowanie tkanin. Rękodzieło, customizacja.
Barwniki do farbowania naturalnych tkanin, bawełny, lnu, jedwabiu. Malowanie jeansu, t-shirtów, koszulek, ubrań.
JACQUARD iDye for Natural Fabrics 0.49oz / Barwniki do farbowania tkanin naturalnych - bawełny, lnu, jedwabiu
Cena: 28,00 zł 25,20 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów