CYBER MONDAY - ostatnia szansa na mocne rabaty

::

JACQUARD iDye Fixative 0.49oz / Utrwalacz koloru do farbowanych tkanin naturalnych

Utrwalacz barwnika do tkanin naturalnych

Dodaj opinię
 • Cena: 25,00 zł 22,50 zł / szt.
 • szt.
  Niedostępny
Dodaj do Twojej listy
 • Kod: F-JID1301
 • Producent: Jacquard
 • Waga: 0.1 kg
 • Dostępność: Brak / Na zamówienie

30 dni na zwrot

profesjonalne doradztwo - 100% zadowolonych klientów

Utrwalacz koloru do farbowanych ubrań

Utrwalacz koloru do customizacji tkanin, bawełny, wełny, JACQUARD idye

JACQUARD iDye Fixative to łatwy w użyciu utrwalacz koloru, który możesz stosować do farbowanych tkanin naturalnych. Produkt utrwalający, który pomoże Ci zachować intensywność koloru w trakcie eksploatacji barwionych tkanin i zmniejszy ryzyko przebarwienia podczas prania. Rozważ użycie tego preparatu zwłaszcza do farbowanych ubrań w bardzo intensywnych kolorach lub do barwionych tkanin, które będą często prane. iDye Fixative to żywica kationowa, której możesz używać do końcowego utrwalania barwionej odzieży wykonanej z naturalnych tkanin. Stosuj ją wyłącznie z naturalnymi włóknami - bawełna, len, konopie, jedwab (i sztuczny jedwab), włókna zwierzęce ... etc. Dzięki utrwalaczowi koloru JACQUARD zwiększysz odporność farbowanych tkanin na pranie, odbarwienia oraz przebarwienia. Możesz go stosować nie tylko z barwnikami JACQUARD iDye, ale i z innymi ujemnie naładowanymi barwnikami, np. JACQUARD Procion MX, Concentrated Vinyl Suplhopn, Remazol Dyes ... itp. Ponadto nadaje się również do zabezpieczenia słabo utrwalonych fabrycznie tkanin z komercyjnych źródeł, które puszczają kolor. 

 • POWIERZCHNIE - 100% naturalne tkaniny: bawełna, jedwab, len). Nie stosuj do tkanin syntetycznych!

Zawartość: 0,49oz / 14g

JACQUARD iDye - doskonały barwnik do tkanin naturalnych

utrwalacz koloru do personalizacji odzieży, jeansu, tkanin JACQUARD idye

JACQUARD iDye Fixative to doskonały utrwalacz koloru farbowanych ubrań, który świetnie współpracuje z różnymi pigmentami, ale najlepsze rezultaty osiągniesz stosując ten preparat z dedykowanymi barwnikami JACQUARD iDye. Te wysokiej jakości barwniki kwasowe w wielu kolorach możesz wykorzystywać do farbowania bawełny, lnu i jedwabiu. Idealnie sprawdzają się przy customizacji jeansowych spodni i kurtek, a także bawełnianych koszulek, bluz, skarpetek oraz innych elementów garderoby. Możesz je wykorzystać też do regeneracji koloru spranych, wypłowiałych i wyblakniętych ubrań. Barwniki JACQUARD iDye for Natural Fabrics zamknięte są w rozpuszczalnym woreczku, który bez obaw możesz wrzucić do kąpieli barwiącej lub pralki. Opakowanie się rozpuści, a tkanina zostanie poddana procesowi farbowania bez zbędnego ryzyka, zamieszania i bałaganu. Dzięki temu nie musisz narażać się na kontakt z rozsypującym się, brudzącym proszkiem. Barwnik iDye możesz stosować w obu technikach farbowania - na kuchence lub w pralce (cykl prania z najwyższą temperaturą). W ten sposób barwione i utrwalane ubrania możesz intensywnie eksploatować przez długi czas, bez konieczności regeneracji koloru, który pozostaje trwały i intensywny.

Sposób użycia

utrwalacz barwnika do zmiany koloru ubrań, jeansu, tkanin. Nadaje się do wełny, jedwabiu

5 prostych kroków dla procesu barwienia odzieży i utrwalania w pralce

 1. Zafarbuj ubranie przy pomocy barwnika JACQUARD iDye zgodnie z instrukcją.
 2. Wypłucz nadmiar barwnika z tkaniny przy pomocy dodatkowego cyklu prania w zimnej wodzie.
 3. Napełnij pralkę taką ilością ciepłej wody, by zafarbowana tkanina mogła się swobodnie poruszać.
 4. Dodaj 1-2 łyżki utrwalacza JACQUARD iDye Fixative na 1,4kg suchej tkaniny, wymieszaj, a następnie włóż do pralki wilgotną tkaninę.
 5. Przeprowadź cykl prania. 

 

Metoda alternatywna utrwalania farbowanych tkanin (bez użycia pralki)

 1. Farbuj odzież barwnikiem JACQUARD iDye zgodnie z instrukcjami.
 2. Wypłucz pozostałości barwnika z farbowanej odzieży dodatkowym cyklem prania w zimnej wodzie. 
 3. Napełnij wiadro lub wannę taką ilością ciepłej wody, by przykryć tkaninę. 
 4. Dodaj 1-2 łyżki utrwalacza JACQUARD iDye na 1,4kg suchej tkaniny, a następnie wymieszaj i włóż do roztworu wilgotną tkaninę. 
 5. Mocz przy co najmniej 15 minut, często mieszając, by zapewnić równomierne wchłanianie się utrwalacza JACQUARD iDye Fixative. 
 6. Wypłucz tkaninę. 

Uwagi i wskazówki

 • Opakowanie 0,49oz / 14g (1 łyżka stołowa) wystarczy na 1,4kg tkaniny.
 • Naczynia, wiadra, garnki i pojemniki stosowane do procesu barwienia lub/i utrwalania nie powinny być używane do celów spożywczych.
 • Przechowuj poza zasięgiem dzieci!

WAŻNE!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór, tkanin oraz innych materiałów przeprowadź próbę weryfikującą na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę powierzchni. Jeżeli efekt spełnia oczekiwania, możesz przystąpić do dalszych czynności.

Utrwalacz barwnika do tkanin naturalnych
JACQUARD iDye Fixative 0.49oz / Utrwalacz koloru do farbowanych tkanin naturalnych
Cena: 25,00 zł 22,50 zł / szt.

Sprawdź wzorniki kolorów